6 вересня в Кіровоградській області застосовуватимуть графік погодинних відключень електрики.
Про це написали в Telegram-каналі підприємства "Кіровоградобленерго".
На 19:24 графік мав такий вигляд.
- 1 черга: 06-08, 18-20
- 2 черга: 02-04, 14-16
- 3 черга: 10-12, 22-24
- 4 черга: 04-06, 16-18
- 5 черга: 00-02, 12-14
- 6 черга: 08-10, 20-22
Зміни в графіках публікуватимуть на офіційних сайті та Facebook-сторінці та Telegram-каналах Кіровоградобленерго.
Дізнатися, до якої черги належить ваша адреса, можна тут.
Що таке черги відключень
У компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла і як вони працюють.
Зокрема, черга — це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг є 6. Чим більше дефіцит електроенергії в енергосистемі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень.
Що означає кількість черг, які обмежують одночасно:
- якщо обмежують лише 1 чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу;
- якщо одночасно обмежують 2 черги відключень — 8 годин на добу;
- 3 черги відключень — 12 годин на добу;
- 4 черги відключень — понад 12 годин без світла, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків;
- Якщо обмежують 5 або 6 черг одночасно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і заздалегідь сформовані графіки не працюють.
До якої кількості черг застосовують обмеження електроенергії визначає Укренерго. Далі кожен оператор систем розподілу (обленерго) окремо визначає, який графік відключень застосовувати у регіонах та які саме черги відключати.
Що відомо про відключення електрики в Україні
Після декількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України Укренерго запровадили контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.
Згодом відключення призупинили завдяки роботі сонячних електростанцій та збільшенню обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту двох блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький сказав, що це лиш тимчасове покращення.
16 серпня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук сказала, що через спеку, яку синоптики обіцяють із 17 серпня, в Україні можуть повернутися до стабілізаційних відключень. З 19 серпня Укренерго повернуло графіки відключень електрики.
23 серпня в роботу достроково повернувся атомний блок однієї з АЕС, який додасть 1000 МВт потужності та стабільності та дозволить не застосовувати обмеження енергопостачання для споживачів.
З 25 серпня Україна відновлює експорт електроенергії до країн-сусідів, щоб уникнути аварій в енергосистемі.
Росія вранці 26 серпня атакувала Україну 109 дронами та 127 ракетами, зокрема "калібрами" з військових кораблів у Чорному морі та ракетами з бомбардувальників Ту-95МС. Пізніше Росія підняла також три літаки МіГ-31К — носії "Кинджалів". "Укренерго" заявило, що застосовує екстрені відключення через обстріл.
Член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко сказав, що після обстрілу енергетики скоригують плани з підготовки до зими. Щодо відключень електрики на наступні місяці — поки немає якихось прогнозів.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що 26 серпня Росія вперше застосувала касетні боєприпаси, коли атакувала розподільні підстанції.
30 серпня Укренерго повідомило, що українська енергосистема відновлюється після дев’яти масованих атак росіян. Зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.