Викладачка кропивницького університету, яка вимагала гроші від студента, заплатить штраф

Викладачка кропивницького університету, яка вимагала гроші від студента, заплатить штраф

Викладачка кропивницького університету, яка вимагала гроші від студента, заплатить штраф
Викладачка кропивницького університету під час затримання/6 березня 2024. Фото: прокуратури Кіровоградщини

У Кропивницькому викладачка Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, яку викрили на хабарі, заплатить штраф. Це 34 тисячі гривень.

Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду.

Доцентку однієї із кафедр вишу затримали у березні цього року. Як розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури, викладачка вимагала від студента 500 доларів США. За ці гроші, як науковий керівник, мала сприяти йому під час написання та на захисті магістерської роботи.

Крім цього, обіцяла вплинути на членів екзаменаційної комісії для успішного та безперешкодного захисту магістрантом своєї роботи. Студента поінформували, якщо він не надасть гроші, то його відрахують з навчального закладу.

Ленінський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та підозрюваною. Засудженій скасували запобіжний захід – домашній арешт, який тривав з 5 березня, та призначили штраф – дві тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Нині це – 34 тисячі гривень.

Також викладачка має сплатити на користь держави витрати, пов`язані з проведенням експертиз в кримінальному провадженні в сумі 9844, 64 копійки.

В ухвалі йдеться, що суд врахував, що обвинувачена раніше не судима, заміжня, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, є майстром спорту України з художньої гімнастики, характеризується позитивно за місцем проживання та роботи. Обставинами, які пом`якшують покарання, є щире її каяття та сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Вирок можна оскаржити у Кропивницькому апеляційному суді протягом 30 днів. Суспільне зателефонувало адвокату підозрюваної Вадиму Коротичу, щоб з'ясувати чи будуть вони подавати апеляцію. Він від коментарів відмовився.

Зі слів Наталії Алєксєєнко, це третій корупційний випадок у цьому навчальному закладі.

На початок