Військового з Кіровоградщини, підозрюваного у продажі зброї, триматимуть під вартою

Військового з Кіровоградщини, підозрюваного у продажі зброї, триматимуть під вартою

Ексклюзивно

9 квітня у Знам’янському міськрайонному суді Кіровоградської області обирали запобіжний захід військовому, якого підозрюють у продажі зброї цивільному. Суспільне відвідало судове засідання.

Кропивницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони затримала військового у Знам’янці 7 квітня. Йому оголосили про підозру у зберіганні й продажі зброї, розповів прокурор Олег Кошовий. Він просив суд на час слідства тримати підозрюваного під вартою.

"Задокументували два факти збуту вогнепальної зброї: обрізу гвинтівки "Маузер-98" за три тисячі гривень 29 лютого 2024 року та автомата Калашникова К-12, 53 набоїв, а також вилучили предмет, схожий на гранату – за 1500 доларів в еквіваленті – 7 квітня".

Підозрюваний попросив не показувати його обличчя й не називати прізвище з міркувань безпеки, бо планує повернутись на службу. Вину визнав, та сказав, що продавати зброю не хотів, привіз її як трофей.

"Зберігав її дуже довго. Не хотів її продавати – бо для особистого захисту, бо в нас війна, не знаю, що буде завтра. А тоді так склалося: я в лікарні, не отримую тимчасово грошове забезпечення з моєї військової частини – в мене не було грошей, тому вирішив все ж йому (цивільному – ред.) збути, бо раніше він цікавився, на рибалку просив гранату. А я пробалакався – он є, кажу, хочеш, забирай. Коли затримали, я визнав, що це несе загрозу суспільству, але я не хотів її продавати – так склались обставини".

Адвокат Олександр Урсаленко підозру вважає необґрунтованою. Просив обрати своєму підзахисному запобіжний захист у вигляді домашнього арешту.

"Нехай він долікується та їде, якщо буде висновок медичний. Нехай він їде нас захищати, поки він хоче це робити. Приїхав із зони бойових дій з автоматом, чотири місяці він у нього був. Потім провели такий комплекс заходів грандіозних, що вилучили автомат – і де він дівся, ніхто не знає, і де гроші – півтори тисячі євро?"

Вислухавши всіх, суддя Галина Берднікова ухвалила рішення застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді 60 днів тримання під вартою з можливістю внести заставу.

"Тримання під вартою до 5 червня 2024 року. Визначити розмір застави у розмірі 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 90 тисяч 840 гривень".

За словами адвоката, шукатимуть гроші, щоб внести заставу. Підозрюваний сказав, що грошей на заставу немає.

"Немає можливості. Можливо, до батьків буду звертатись. Щось буду вирішувати".

Зі слів прокурора, рішення суду оскаржувати не планують. У разі доведення вини, підозрюваному загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.

На початок