"Я дуже довіряв тут людям, мене підставили". Підозрюваний у хабарництві директор кропивницького театру

"Я дуже довіряв тут людям, мене підставили". Підозрюваний у хабарництві директор кропивницького театру

Запобіжний захід на час досудового слідства обрали директору музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького. Підозрюють у тому, що за три з половиною тисячі доларів США допомагав чоловіку у працевлаштуванні графічним дизайнером до театру.

Про це під час судового засідання розповів прокурор Юрій Стах. Просив для затриманого запобіжний захід 60 діб тримання під вартою з правом внесення застави один мільйон.

У суд директор театру Сергій Корнієнко прийшов під вартою. Його затримали 13 березня за підозрою в отриманні хабаря від чоловіка, який хотів влаштуватись на роботу до театру. Зі слів прокурора, затримали в кафе під час отримання другої частини хабаря.

"Встановили, що директор театру вимагав та отримав хабар, у розмірі 3500 доларів США за вирішення питання щодо працевлаштування чоловіка в очолюваний ним заклад. Там була вакантна посада фахівця з комп’ютерного дизайну. Чи підлягає ця посада бронюванню, сказати не можу, оскільки не знаю, чи належить театр до об’єктів критичної інфраструктури.Під час досудового розслідування Корнієнко озвучував, що після працевлаштування можна здійснити бронювання задля подальшого уникнення мобілізації".

Директор театру Сергій Корнієнко на питання кореспондентів про отримання хабаря відповів так: "Я не буду журналістам нічого коментувати. Я дуже тут довіряв людям, мене підставили. Те, що мені закидають якісь злочинні наміри чи власну наживу – це все неправда. Пов'язую цю ситуацію з політикою. Суду скажу свою версію подій".

"Я дуже довіряв тут людям, мене підставили". Підозрюваний у хабарництві директор кропивницького театру
На фото підозрюваний у хабарництві директор театру Сергій Корнієнко. Фото: Суспільне Кропивницький

Суддя Ленінського районного суду Катерина Юр’єва погодила клопотання адвоката Олексія Пільгуя про закрите судове засідання. Прокурор клопотав про тримання підозрюваного під вартою, адвокат – нічний домашній арешт.

"Застосувати запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 днів, до 11 травня 2024 року в межах терміну досудового розслідування. Визначити Корнієнку заставу у розмірі 242 тисячі 240 гривень", – зачититала ухвалу суддя Катерина Юр'єва.

Якщо провину доведуть, підозрюваному загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі, сказав прокурор. Після судового засідання адвокат відмовився коментувати, чи вноситимуть заставу або оскаржуватимуть рішення. На це мають п'ять днів.

"Я дуже довіряв тут людям, мене підставили". Підозрюваний у хабарництві директор кропивницького театру
Суд визначив Сергію Корнієнку заставу розмірі 242 тисячі 240 гривень. Фото: Суспільне Кропивницький

Чому директора театру не відсторонили від роботи

Підозрюваний Сергій Корнієнко – режисер з Києва. Кропивницький театр очолює з вересня минулого року.

За інформацією начальника відділу виконкому облради Артема Фенька, від виконання службових повноважень керівника обласного театру не відсторонили. 13 вересня, у день затримання директора театру, в телеграм-каналі облради написали, що на час досудового розслідування голова Кіровоградської обласної ради відсторонить керівника театру від виконання службових повноважень.

“13 березня з засобів масової інформації Кіровоградській облраді стало відомо про затримання керівника театру. У зв'язку з цим ми звернулись в обласну прокуратуру з вимогою надати копії документів щодо повідомлення про підозру, аби ухвалити рішення про відсторонення від займаної посади. Оскільки, відповідно до закону України про запобігання корупції та порядку проведення службового розслідування, саме цей документ є підставою для його відсторонення від займаної посади. На 15 березня відповіді від прокуратури ми ще не отримали".

Що відомо про директора театру імені Кропивницького

  • З вересня 2023 року кропивницький театр очолює режисер з Києва Сергій Корнієнко. Його на цю посаду одноголосно обрала конкурсна комісія.
  • Попереднього очільника театру Вячеслава Вандрашека звільнили 25 вересня 2023 року. Вячеслав Вандрашек заявляв про тиск з боку обласної ради з пропозиціями залишити театр з червня. Півтори сотні працівників театру підтримали директора і виступили проти проведення конкурсу на відповідну посаду.
  • Екскерівник театру намагається повернути собі посаду через суд.На час досудового розслідування голова Кіровоградської обласної ради відсторонить керівника театру від виконання службових повноважень, написали в телеграм-каналі облради о 17:01 13 березня.

На початок