"Я боротимуся далі". На Кіровоградщині суд відхилив позов колишнього керівника театру Вячеслава Вандрашека до облради

"Я боротимуся далі". На Кіровоградщині суд відхилив позов колишнього керівника театру Вячеслава Вандрашека до облради

"Я боротимуся далі". На Кіровоградщині суд відхилив позов колишнього керівника театру Вячеслава Вандрашека до облради
Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд і ексдиректор театру імені Марка Кропивницького Вячеслав Вандрашек. Фото: Суспільне Кропивницький

Кіровоградський окружний адміністративний суд відхилив один з позовів колишнього керівника театру імені Марка Вячеслава Вандрашека до Кіровоградської обласної ради й голови облради Юрія Дрозда. Вячеслав Вандрашек хоче, щоб скасували розпорядження голови про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду очільника театру й рішення цієї комісії про результати. Засідання у цій справі відбулося 7 лютого.

Висновки суду Кіровоградська обласна рада розмістила на своєму офіційному сайті й у Facebook. Суд аргументував відмову тим, що Вячеслав Вандрашек не подавав документи на конкурс й не брав у ньому участі.

"Тому позивач не має права на оскарження зазначеного рішення голови Кіровоградської обласної ради, а також на оскарження процедури, окремих етапів та результатів конкурсу, у якому він не брав участі".

Вказали, що суддею була Ольга Черниш.

У жовтні 2023 року в цьому ж суді вже розглядали інший позов Вячеслава Вандрашека. Колишній директор театру хотів, щоб скасували рішення про оголошення самого конкурсу, й тоді виграв справу. 16 жовтня Суддя Юрій Пасічник визнав конкурс незаконним.

Провадження за чинним адміністративним позовом розпочали 27 листопада 2023 року. Вячеслав Вандрашек сказав Суспільному, що на це рішення суду подаватиме апеляцію.

"Реакція тут може бути одна. Перше — це здивування. Друге — це повне нерозуміння того, що відбувається. І третє — чому, власне, так відбулося. Я думаю, що пояснення ми знайдемо з часом. Але досить дивним є те, що один суддя цього суду визнає, що розпорядження про проведення конкурсу незаконне, а інший суддя цього суду каже, що Вандрашек не причетний до цього конкурсу, що відбувся, оскільки він у ньому не брав участі. Але як я можу бути не причетним, коли якраз рішення цього конкурсу потягло за собою моє безпосереднє незаконне звільнення з цієї посади? Не може бути, щоб один і той самий суд виносив суперечливі рішення. Мені зателефонували декілька юристів, і всі просто здивовані й не розуміють, як таке може бути. Потрібен час, щоб трошечки відійти від цього шоку. І будемо, звісно, подавати апеляцію й боротися далі".

Вячеслав Вандрашек і далі вважає, що конкурс на посаду, яку він займав майже дев'ять місяців, провели незаконно.

"У моїй позовній заяві чітко вказано і про конфлікт інтересів, і про те, що сама комісія неправомірно створена, бо в самому розпорядженні голови обласної ради чітко вказано, хто там має бути. Представників театру не було. Представників обласної ради (їх має бути два) не було. Представників ОВА не було. ОВА написала обласній раді, що вважає цей конкурс незаконним і тому не дає представника. Я не розумію, як таке рішення було прийняте. Воно неправомірне, і я буду це доводити".

Також Вячеслав Вандрашек має ще один позов до обласної ради. Він хоче, щоб окремо скасували рішення про його звільнення.

"У мене контракт діяв до кінця воєнного стану. А мене звільняють у зв’язку з закінченням дії контракту. Виходить, що вони змогли довести в суді, що рішення місцевого самоврядування важливіше за положення Конституції України".

Цю справу почали розглядати 18 січня 2024 року у Ленінському суді Кропивницького. Наступне засідання має відбутися в лютому.

Що відомо про звільнення колишнього директора театру імені Марка Кропивницького Вячеслава Вандрашека

У Кропивницькому 25 вересня 2023 року звільнили з посади директора обласного театру імені Марка Кропивницького Вячеслава Вандрашека. Натомість призначили нового керівника Сергія Корнієнка. Розпорядження підписав голова обласної ради Юрій Дрозд. Вячеслав Вандрашек заявляв про тиск з боку обласної ради з пропозиціями залишити театр з червня. Півтори сотні працівників театру підтримали директора і виступили проти проведення конкурсу на відповідну посаду.

На початок