"Мама – перша довгожителька у нашій родині". Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років

"Мама – перша довгожителька у нашій родині". Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років

"Мама – перша довгожителька у нашій родині". Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років
Сторічна Надія Прідьма з Устинівської громади. Колаж: Суспільне Кропивницький

Жительці селища Устинівка Кропивницького району Надії Прідьмі виповнилося сто років. Жінка пережила Голодомор та Другу світову війну. Виховала доньку, має двох онучок та чотирьох правнуків. Вона – перша довгожителька у родині.

Про це Суспільному розповіла донька ювілярки Валентина Пілат. Надія Прідьма народилась у селищі Устинівка в багатодітній сім'ї, де виховували п'ятеро дітей. Після закінчення семи класів школи, важко працювала у колгоспах.

"Після того, як колгоспи розпалися, мама вийшла на пенсію. Працювала вдома, тримала господарство. Вона у нас дуже роботяща. Минулого року мій чоловік виламав цілий причеп кукурудзи, то вона її сама і перечистила. Ще дуже любить перебирати квасолю".
Надія Прідьма.
Представники влади подарували ювілярці на День народження торт. Колаж: Суспільне Кропивницький

Валентина Пілат переїхала з чоловіком до мами 15 років тому, після смерті батька. Говорить, з Днем народження ювілярку вітали представники місцевої влади, вручили торт та подарунки.

"Мама дожила до ста років і ще при добрій пам'яті. Вона разом з усіма гостями сиділа за святковим столом. Племінники приходили, то вона усіх їх впізнала. Уся наша рідня дуже любить бабуню та завжди приїжджає до неї".
Надія Прідьма з родиною.
Надія Прідьма з донькою, онучками та правнуками. Колаж: Суспільне Кропивницький

Надія Прідьма досі ходить сама по дому, літом виходить на вулицю, говорить донька. У родині ювілярки довгожителів не було. Мама перша, кому виповнилося сто років.

"Мої доньки кажуть, що бабуся так довго прожила, тому що ніколи ні з ким не сварилась. Вона дуже добра людина. Єдине, не думала, що доживе та побачить ще одну страшну війну. Я їй розповідаю, що Росія вторглася в Україну. Тому мама знає про всі події, що відбувається в нашій країні".

На початок