"Готує страви, прибирає в домі та в обійсті". Жительці Кропивницького виповнилося 100 років

"Готує страви, прибирає в домі та в обійсті". Жительці Кропивницького виповнилося 100 років

Сторічна кропивничанка Любов Панкратова.
Сторічна кропивничанка Любов Панкратова. Колаж: Суспільне Кропивницький

Жителька Кропивницького Любов Панкратова відзначила 100-річний ювілей. З Днем народження жінку привітали представники міської ради та вручили їй подарунок, гроші та квіти. Яким було життя довгожительки, Суспільному розповів її племінник Микола Цуканов.

Любов Панкратова народилася у 1923 році в Росії у багатодітній сім'ї. Після смерті мами, діти разом з батьком переїхали жити на Кіровоградщину. Жінка пережила Голодомор, тяжко працювала на шахті, щоб допомогти вижити своїй сім'ї.

"Коли почалась війна, її, як і багатьох інших молодих дівчат та хлопців, примусово вивезли на роботу до Німеччини. Там вона пропрацювала три роки. Повернувшись додому, знову пішла на роботу на шахту. Згодом вийшла заміж, але, на жаль, втратила чоловіка, тому виховувала чотирьох дітей сама".

У свої 100 років Любов Панкратова готує страви, прибирає у домі та в обійсті. Проживає на Балашівці з двома своїми доньками – Аллою та Світланою та з онуком з інвалідністю.

"Для свого віку вона себе дуже добре почуває. І досі сама себе обслуговує, ходить, одягається. Коли ми були у неї на Дні народженні, то вона ще й тост говорила. Лише після операції має поганий зір, тітка практично не бачить. Але як для свого віку, розсудлива, добре виглядає, доглянута, завжди з зачіскою. Коли ми сіли за святковий стіл, то вона запитувала чи усе зі страв подали, чи нічого не забули. Тітка звикала вдома керувати та все контролювати".

Зі слів Миколи Цуканова, з Днем народження Любов Панкратову вітали усією родиною.

"Старший брат – художник зі Світловодська – подарував їй написаний портрет. Також зробили їй такий сюрприз, підготували велику картину з фотографіями усіх її дітей. Ми часто їздимо до неї у гості. Вона у нас дуже добра та сильна жінка".

На початок