Хоч і не ходить, але досі живе сама. Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років

Хоч і не ходить, але досі живе сама. Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років

Хоч і не ходить, але досі живе сама. Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років
100-річна жителька Новоукраїнки Лідія Клименко. Фото: Facebook Новоукраїнської міської ради

Жительці міста Новоукраїнка Кіровоградської області Лідії Клименко виповнилося 100 років. Жінка ніколи не була одружена, дітей не має. Про це Суспільному розповіла племінниця ювілярки, 82-річна Валентина Білуха, яка нині доглядає за нею.

Лідія Клименко народилася у місті Новоукраїнка 26 квітня 1923 року у сім’ї, де виховували чотирьох дітей – крім тітки, двох її сестер та брата, сказала Валентина Білуха: "Моя мама та її сестра прожили до 85 років, бабуся дожила до 95. В живих залишилися моя тітка Лідія, яка відзначила 100-річний ювілей, та її рідний брат Іван. Йому 96. У нашій родині багато довгожителів".

У 18 років Лідію Клименко відправили на три роки на роботу у Німеччину, працювала на цегельному заводі. За спеціальністю вона бухгалтер, освіту здобувала в Одесі.

"Заміж ніколи не виходила, дітей не має. Оце ж одна я за нею і доглядаю", – розповіла племінниця.

100-річне бабусятко
На фото працівники Новоукраїнської міської ради та родичі, які прийшли привітати Лідію Клименко з ювілеєм. Фото: Новоукраїнської міськради

Зі слів Валентини, її тітка проживає сама. Хотіла її забрати до себе, але та навідріз відмовляється: "Каже, хоче померти у своєму будинку. Ми живемо на одній вулиці, через одну хату. Я ж уже теж немолода, мені 82 роки. Коли холодно, щодня о шостій ранку я вже в неї вдома, топлю в хаті, аби, коли вона прокинеться, було тепленько".

Попри немолодий вік, розповіла племінниця, Лідія Клименко має добру пам'ять: "Вона при світлому розумі та добрій пам’яті. Наприклад, знає кожну дату, коли відійшли у засвіти наші родичі. Я не пам'ятаю, що було вчора, а вона має хорошу пам'ять, як на свій вік".

Ось уже півтора року як Лідія Клименко сама не ходить. Хоча ще у 98 років сама цілий день могла працювати на городі: "Пенсії нам вистачає на продукти. Вона дуже любить солодощі та фрукти, особливо апельсини. Тож я намагаюсь щотижня їх купувати їй. От лише дорого коштують дрова, у нас же в Новоукраїнці немає газу. Нам на двох треба дві машини, а це 32 тисячі гривень. Потихеньку збираю ті гроші, збираю, а коли вже купимо ті дрова, то нам трохи легше".

100-річне бабусятко
100-річна Лідія Клименко з рідним братом Іваном, якому 96 років. Фото: Новоукраїнської міськради

Вітали з Днем народження Лідію Клименко представники міської ради, родичі, сказала Валентина Білуха. Принесли квіти, торт та подарунки: "Наша іменинниця була дуже щаслива, їй приємна така увага. Вона і сама дивується, що дожила до 100 років. Жартує, що це тому, що ніколи не виходила заміж та не народжувала дітей (усміхається – ред.). Тітка постійно мені говорить: "Валю, якби не ти, то я не дожила б до такого ювілею". Вона у нас дуже добра жінка, вона – молодець".

Читайте також

  • "Щоранку прокидається, п'є чай і виходить на прогулянку". Жителька Кіровоградщини відзначила 100-річний ювілей
  • Ходить сама у магазин та в гості до сусідів. Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок