Облрада оголосила конкурс на посаду директора кропивницького театру. Чому не влаштовує нинішній

Облрада оголосила конкурс на посаду директора кропивницького театру. Чому не влаштовує нинішній

Доповнено
Облрада оголосила конкурс на посаду директора кропивницького театру. Чому не влаштовує нинішній
. Фото: Суспільне Кропивницький

Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру імені Марка Кропивницького. Голова обласної ради Юрій Дрозд розповів Суспільному, що 3 серпня підписав відповідне розпорядження.

Обирати директора театру має конкурсна комісія, яка складатиметься з дев’яти людей: три від трудового колективу, три від громадськості, два від обласної ради та один від військової адміністрації.

"Щоб не політизувати цю ситуацію, представники від обласної ради і військової адміністрації в комісій не братимуть участь", – сказав Юрій Дрозд.

Говорить, нинішнього директора театру В’ячеслава Вандрашека з посади не звільняють, він може разом з іншими брати участь у конкурсі. "Не стоїть питання його звільняти, він працюватиме директором до оголошення результатів конкурсу".

На питання Суспільного, чому не підтримує думку більшості колективу театру залишити Вандрашека на посаді, голова облради відповів так: "Якщо колектив підтримує Вандрашека, то він і буде керівником, тільки на законних підставах".

Зі слів голови, 25 липня відбулася комісія з питань власності, на ній вісім депутатів одноголосно проголосували за те, щоб провести конкурс в семи закладах області. Це п’ять освітніх закладів, театр та музей. Сказав, що конкурси на призначення керівників театру проводять у всіх містах України. Надалі обласна рада планує на всі посади керівників комунальних закладів проводити конкурси.

Керівник театру заявив про тиск з боку облради

28 липня керівник театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек, якого призначили на цю посаду за контрактом на період дії воєнного стану, заявив про тиск з боку обласної ради та пропозицію піти з посади. Після зміни голови облради оголосили конкурс на посади керівників семи комунальних закладів, серед яких і директор театру.

В’ячеслава Вандрашека призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану, сказав тоді голова облради Сергій Шульга, якого обласні депутати звільнили з посади у квітні 2023 року.

Актори висловили свої думки щодо тиску на директора

Півтори сотні працівників обласного театру у Кропивницькому підтримують директора і виступають проти проведення конкурсу на відповідну посаду, п’ятеро працівників – за новий конкурс, в якому чинний керівник має взяти участь. Про це Суспільному розповіла працівниця театру Тамара Лаптєва.

Керівник має взяти участь в конкурсі на посаду, яку нині займає, вважає актор Олексій Дорошев: "Хтось дуже зацікавлений, щоб у цьому сакральному театрі відбувся скандал. Скандал і розрив комунікацій між директором театру та обласною радою. Він не може налагодити контакт з обласною радою. Це моя особиста позиція. Директор повинен обов’язково піти на конкурс. Я хочу бачити його програму".

Думка юриста

Оскільки посада директора театру зайнята, причин для оголошення конкурсу немає, вважає юристка Євгенія Захарченко.

"Конкурс згідно з положенням оголошується на вакантну посаду. Тобто він призначається або тоді, коли у чинного керівника скоро закінчиться контракт, або коли на цій посаді нікого немає – хтось в.о або т.в.о. Тоді призначення конкурсу відбувається згідно з законодавством. Мені цікаво було б подивитись документи. Тому що є контракт, і у контракті його посада називається директор, якого призначено на час дії воєнного стану. Однозначно ця посада не є вакантною, однозначно воєнний стан у нас продовжили до якогось там листопада, тому це за правовим полем. До контракту додається наказ, де вказано, кого призначено, на підставі чого і на який час. Треба ще дивитись обов’язково наказ, щоб вони один одному не суперечили. Якщо в контракті й у наказі зазначено, що це саме контракт і що посада – керівник, директор – має бути на весь період дії воєнного стану, то підстав оголошувати зараз конкурс немає".

Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються до 14 серпня 2023 року за адресою: 25022, м. Кропивницький, пл. Героїв Майдану, 1 каб. № 205.

На початок