На Кіровоградщині зареєстрували петицію щодо припинення тиску на театр

На Кіровоградщині зареєстрували петицію щодо припинення тиску на театр

На Кіровоградщині зареєстрували петицію щодо припинення тиску на театр
Глядацька зала театру імені Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

Колектив академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького зареєстрував петицію до Кіровоградської обласної ради, якою закликає припинити тиск на театр. Про це Суспільному розповіла керівниця літературно-драматургічної частини театру Юлія Трофімова. Петицію зареєстрували 2 серпня. Щоб її розглянули обласні депутати, по 31 жовтня (за 90 днів – ред.) потрібно зібрати 700 підписів.

"Цією петицією ми закликаємо голову Кіровоградської обласної ради від "Слуги народу" Юрія Дрозда, голову фракції "Батьківщина" в Кіровоградській обласній раді Олександра Чорноіваненка, голову фракції "За майбутнє" Олександра Горбунова припинити політичну атаку на комунальний заклад "Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Марка Лукича Кропивницького", – йдеться в тексті петиції.

Автори вважають недоцільним та незаконним намір депутатської комісії з питань власності оголосити конкурс на посаду директора театру: "По-перше, чинного директора призначили відповідно до законів, він належним чином виконує свою роботу. По-друге, театр почав розвиватись, створивши, серед іншого, шість прем’єр, розширивши географію співпраці з іншими театрами, а кількість глядачів з 1 грудня 2022 року (відколи на посаду керівника призначили В’ячеслава Вандрашека – ред.) збільшилась удвічі. По-третє, колектив та люди, які захоплюються роботою театру нині, підтримують В‘ячеслава Вандрашека на посаді керівника".

В’ячеслава Вандрашека призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану, сказав тоді голова облради Сергій Шульга, якого обласні депутати звільнили з посади у квітні 2023 року.

Працівник обласної ради Юрій Лета 28 липня сказав Суспільному, що голова обласної ради Юрій Дрозд коментар щодо цієї ситуації надасть цього тижня. 1 серпня уточнив, що це може відбутись 2 серпня, а 3 серпня – що коментар дадуть до 4 серпня.

На 10:00 3 серпня петиція зібрала 78 підписів.

На початок