За і проти звільнення керівника кропивницького театру: актори висловлювались щодо тиску на диpектоpа

За і проти звільнення керівника кропивницького театру: актори висловлювались щодо тиску на диpектоpа

За і проти звільнення керівника кропивницького театру: актори висловлювались щодо тиску на диpектоpа
Висловитись щодо тиску на директора театру імені Кропивницького зібрались пів сотні працівників. Фото: Суспільне Кропивницький

Півтори сотні працівників обласного театру у Кропивницькому підтримують директора і виступають проти проведення конкурсу на відповідну посаду, п’ятеро працівників – за новий конкурс, в якому чинний керівник має взяти участь. Про це Суспільному розповіла працівниця театру Тамара Лаптєва. 28 липня керівник театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек, якого призначили на цю посаду за контрактом на період дії воєнного стану, заявив про тиск з боку обласної ради та пропозицію піти з посади. Після зміни голови облради оголосили конкурс на посади керівників семи комунальних закладів, серед яких і директор театру.

В’ячеслава Вандрашека призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану, сказав тоді голова облради Сергій Шульга, якого обласні депутати звільнили з посади у квітні 2023 року.

1 серпня працівники театру зібрались біля його будівлі, висловлювали свої думки щодо тиску на директора театру з боку обласної ради та його можливого звільнення з посади. За підрахунками Суспільного, їх було пів сотні.

Керівник має взяти участь в конкурсі на посаду, яку нині займає, вважає актор Олексій Дорошев: "Хтось дуже зацікавлений, щоб у цьому сакральному театрі відбувся скандал. Скандал і розрив комунікацій між директором театру та обласною радою. Він не може налагодити контакт з обласною радою. Це моя особиста позиція. Директор повинен обов’язково піти на конкурс. Я хочу бачити його програму".

Актор театру Кропивницького Олексій Дорошев
Актор театру імені Кропивницького Олексій Дорошев. Фото: Суспільне Кропивницький

Опоненти Олексія Дорошева, що висловились на підтримку чинного керівника, вважають, що передусім слід думати про долю театру: "Олексій Іванович, ви – нечесний чоловік. Ви спочатку скажіть, що ви з театром судитесь".

Півтори сотні працівників театру проти конкурсу, бо це спроба змінити керівника. П’ятеро – за новий конкурс, сказала акторка Тамара Лаптєва: "Півтора року колотнеча. Ми просили – дайте директора. Дали нам директора. Навіщо йому писати свою програму, коли ми бачимо – зайдіть в театр подивіться – що робиться в залі, скільки глядачів, скільки поставлено вистав. Він своєю роботою свою програму вже озвучив. Колектив просить не чіпати Вандрашека. Він нормально працює".

Тамара Лаптєва вважає, що директора змушують звільнитись, щоб посаду керівника зайняла інша людина: "Все зроблять, щоб він не пройшов конкурс. Влада. Ми не віримо, що це буде неупереджений конкурс".

Зі слів акторки, якщо тиск на керівника театру не припинять, вийдуть до облради на акцію протесту.

Позиція чинного голови обласної ради Юрія Дрозда

Працівник обласної ради Юрій Лета 28 липня сказав Суспільному, що нинішній голова обласної ради Юрій Дрозд коментар щодо цієї ситуації надасть цього тижня. 1 серпня уточнив, що це може відбутись 2 серпня. Письмово відповідь надали таку: "Керівники комунальних підприємств, закладів і установ спільної власності області мають бути призначені за результатами конкурсів та голосування на сесії обласної ради. Цю позицію декларував ще перед обранням мене (Юрія Дрозда – ред.) головою. Це стосується не лише театру, в якому, до речі, також оголошують конкурси на посади, і в цьому вбачаємо лише позитив, а й решти комунальних установ. Наразі постійна комісія з питань власності рекомендувала проведення конкурсів на посади керівників семи закладів. Це справедливо, адже до конкурсних комісій будуть включені й представники громадськості, і представники трудового колективу. Кожен повинен мати право брати участь у конкурсі, презентувати свою програму розвитку. Така ж практика призначення на посади керівників є в інших областях, прикладом у Львівській, Волинській, Черкаській. Ще раз наголошую, одноосібне призначення будь-кого – це не про обласну раду".

На початок