На 5 липня 2023 року постійні комісії Кропивницької міської ради підтримали шість електронних петицій жителів міста, одну петицію розглянули і взяли на контроль. Про це Суспільному розповів працівник пресслужби міської ради Сергій Богомільчук. Які питання містяни хочуть вирішити, хто може реєструвати та підписувати петиції, протягом якого часу слід зібрати необхідну для розгляду петиції кількість голосів та яка це кількість – читайте в матеріалі Суспільного.
Електронна петиція – це звернення громадян до органів державної влади та місцевих рад щодо розгляду певних питань чи вирішення проблем громади. Електронна петиція не має містити закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
У Кропивницькому сервіс електронних петицій діє з 2017 року. На сайті міської ради оприлюднили 3,5 сотні петицій з відповідями на них. Більше половини з них стосуються житлово-комунального господарства, благоустрою міста, ремонту доріг і тротуарів.
2023 року міські комісії розглянули дев’ять петицій жителів громади:
- Щодо висловлення подяки та відзначення начальника міського управління освіти Лариси Костенко (не підтримали);
- Щодо висловлення недовіри та звільнення з посади начальника міського управління освіти Лариси Костенко (розглянули та взяли на контроль);
- Щодо ремонту асфальтового покриття кінцевої зупинки маршрутів № 15 та № 77 на вулиці Попова (підтримали);
- Щодо проведення обробки від кліщів парків, скверів та прилеглих до них ділянок (підтримали);
- Щодо заборони діяльності УПЦ (МП) на території області та міста Кропивницький (підтримали);
- Щодо встановлення нової комендантської години в м. Кропивницькому та Кіровоградській області (не підтримали) (петицію зареєстрували 27 квітня – ред.);
- Щодо ремонту доріг на вулицях Героїв-рятувальників, Олега Паршутіна, Виставкова, Севастопольська, Гоголя, Кільцева, проспекті Університетський (підтримали);
- Щодо будівництва модульного укриття на території Фортечної гімназії (підтримали);
- Щодо зміни процедури прощання з загиблими військовослужбовцями (підтримали).
Що потрібно для того, щоб петицію розглянули
Електронні петиції подають на платформі електронної демократії. У автора петиції має бути власна електронна поштова скринька. На сервіс можна перейти з відповідного розділу на сайті міської ради.
В електронній петиції зазначають суть звернення, прізвище, ім’я, ім'я по батькові автора та адресу електронної пошти.
Петицію розглянуть на засіданні профільної міської комісії, якщо за 45 днів вона набере 450 голосів/підписів. На засідання можуть запросити автора.
Комісія надає секретарю міськради пропозиції щодо підтримки петиції або навпаки, обґрунтовує доцільність реалізації пропозицій шляхом ухвалення відповідних рішень міськрадою або її виконкомом.
Як підтримати петицію
Щоб підтримати створену електронну петицію, треба ідентифікувати себе, перейти на сторінку петиції, ознайомитись з текстом і натиснути відповідну кнопку.