Вивезли котел, намагалися зрізати дзвони – так священники й прихожани Української православної церви у Кропивницькому передають новому орендарю Храм Успіння Пресвятої Богородиці у Кропивницьому, який з початку травня належить місту. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління комунальної власності Алла Паламаренко. Прессекретар Кіровоградської єпархії УПЦ Іоан Ганчин сказав, що з храму вивозили виключно майно релігійної громади.
За інформацією Алли Паламаренко, на сесії 4 травня міські депутати ухвалили безкоштовну передачу нерухомого майна храму на вулиці Авіаційна громадською організацією, яка є його власником, у комунальну власність міської громади: "Балансоутримувачем цього майна нині є управління комунальної власності. Храм рішенням сесії від 26 травня передали в оренду (за одну гривню на п’ять років – ред.) Православній церкві України".
Представники УПЦ перешкоджали опису майна, сказала начальниця управління: "Під час опису майна ми зустріли представників УПЦ, які заважили нам це зробити, не давали замінити замки, сперечалися, хоча ми мали документи, які підтверджували законність наших дій. Зійшлися на тому, що вони заберуть свої речі – рухоме майно".
Частину речей забрали у п’ятницю, 26 травня, частину повернулися забрати 29 травня, розповіла Алла Паламаренко: "Я була на території протягом усього дня, почула дзвін "болгарки", побачила, що зрізають дзвони. Я припинила це, викликала наряд поліції. Речі, серед яких і котел, вивозили священники і прихожани. Щодо котла і дзвонів сказали, що вони це встановлювали і вважають це своєю власністю, хоча жодних документів, які б це підтверджували, не мають".
Територію храму, зі слів начальниці управління, охороняють з 26 травня.
Позиція Кіровоградської єпархії УПЦ щодо зрізаних дзвонів на церкві
Прессекретар Кіровоградської єпархії УПЦ протодиякон Іоан Ганчин сказав, що священники і представники релігійної громади УПЦ забирали з території храму виключно власне майно і майно, яке належить релігійній громаді: "Котел встановлювали за власні гроші, маємо документи. А дзвони висіли ще в старому храмі (будівля на території парку Крючкова на вулиці Павла Сніцара – ред.) до будівництва Храму Успіння Пресвятої Богородиці, тому теж є власністю релігійної громади УПЦ. Тим паче в переліку, який склали під час опису майна в міській раді, дзвонів немає".
За словами Алли Паламаренко, дзвіниця, а, відповідно, і дзвони, є частиною архітектурного ансамблю храму, тобто нерухомим майном, яке повністю передали в комунальну власність. Тому їх окремо не описували: "Сьогодні (30 травня – ред.) замінимо замки на усіх приміщеннях храму, бо попередні користувачі не всі ключі нам повернули, а також прибиратимемо те, що лишилось після того, як вони забрали свої речі".