У Кропивницькому судять киянку, яку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги

У Кропивницькому судять киянку, яку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги

У Кропивницькому судять киянку, яку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги
У Ленінському суді Кропивницького судять киянку, яку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги. . Фото: Суспільне Кропивницький

У Ленінському суді Кропивницького судять киянку Наталію Якименко, яку підозрюють у продажі автомобілів у Кропивницькому. За матеріалами справи, машини ввезли в Україну з-за кордону, як безкоштовну гуманітарну допомогу. Наталія Якименко свою провину заперечує.

Підозрювана Наталія Якименко перебуває на лікарняному, у суд прийшла попри рекомендації лікаря, сказав її захисник Віталій Чаюн. Вона розповіла, працює підприємницею, живе у Києві.

"Я очолювала посаду головного експерта з логістики для Європейської комісії з надання гуманітарної допомоги, ми організували 158 фур допомоги під час вторгнення. Було створено три хаби в Кіровоградській, Полтавській і Черкаській областях. В перші дні війни ми поставили в Донецьку область понад 100 тонн м'яса".

Винною себе, не вважає. Говорить, до них звернулася громадська організація з проханням доставити три машини. "Вони назбирали грошей і просять, щоб ми доставили машини. Я пояснила, що ми не торгуємо машинами, ми займаємось постачанням машин і приводимо їх у відповідний стан".

Захисник Віталій Чаюн розповів, його підзахисна та громадянин Фінляндії Даніел Грекін на запит благодійних організацій шукали на території Фінської Республіки машини. "Ми не заперечуємо той факт, що при ввезенні машин були порушені митні формальності: у митних деклараціях ці транспортні засоби були ідентифіковані як гумдопомога. Було вказано з метою зменшення митних платежів для того, щоб цей автомобіль був нижчий за ринкову вартість в Україні, щоб благодійній організації продати його за нижчою вартістю".

За словами прокурора, три автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога збиралися продати у Кропивницькому.

Вислухавши всіх, суддя Леонід Плохотніченко оголосив у засіданні перерву. Продовжити засідання планують 12 травня.

Що відомо

Підозру Наталії Якименко у продажі з метою отримання прибутку, вчиненого за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану, оголосили 29 березня, розповів прокурор Сергій Ожог. В разі доведення вини, їй загрожує позбавлення волі від п'яти до семи років з конфіскацією майна.

Другому підозрюваному у цій справі у Ленінському суді Кропивницького обрали запобіжний захід – два місяці тримання під вартою.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • Виїхала до Польщі. Розшукують обвинувачувану у виправдовуванні російської агресії з Кіровоградщини
  • Кропивничанина підозрюють у переправленні військовозобов’язаних за кордон. Який запобіжний захід обрали
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок