Апеляція довічно ув'язнених за умисне убивство у Кропивницькому: в суді розглянули висновки судмедекспертизи

Апеляція довічно ув'язнених за умисне убивство у Кропивницькому: в суді розглянули висновки судмедекспертизи

Апеляція довічно ув'язнених за умисне убивство у Кропивницькому: в суді розглянули висновки судмедекспертизи
Зліва направо: прокурор Микола Вдовіченко, суддя Віринея Кабанова, адвокатка Олена Мельник. Фото: Суспільне Кропивницький

В апеляційному суді Кропивницького продовжили розгляд апеляційних скарг адвокатів довічно засуджених за убивство податківця у травні 2014 року Євгена Яценка і Івана Проценка. Останній попросив не показувати його обличчя. Минуле засідання відбулося на початку квітня. На другому засіданні, яке відвідало Суспільне, розглядали висновки судово-медичної експертизи.

Вбивство генерала податкової інспекції Святошинського району Києва Володимира Тесленка відбулось біля кропивницької кав’ярні. Захисники засуджених за убивство оскаржують ухвалу суду щодо пожиттєвого ув’язнення. Адвокат обвинуваченого Євгена Яценка Вадим Коротич просить суд виправдати свого клієнта, Олена Мельник – захисниця обвинуваченого Івана Проценка – просить суд перекваліфікувати справу з умисного убивства на нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Суддя Віринея Кабанова зачитала частину висновків судово-медичної експертизи щодо причини смерті податківця: "Смерть Тесленка перебуває у прямому причинному зв’язку з отриманими пошкодженнями і стала наслідком закритої черепно-мозкової травми, яка супроводжувалась крововиливом у м’які тканини головного мозку, що підтверджується даними судово-медичного дослідження трупа, гістологічними дослідженнями".

За словами адвокатки Івана Проценка, судові засідання у цій справі тривали сім років, провели три судово-медичні експертизи. Сказала, що вони не встановили силу ударів, які наносили Володимиру Тесленку, і чи стали вони причиною смерті потерпілого: "Тобто говорити, що та бійка і ті удари, які можливо наносилися, наносилися з тією силою, яка б могла призвести до смерті і що умисел, зокрема у мого підзахисного, був саме нанести такі тяжкі тілесні ушкодження, чи такі ушкодження, які б беззаперечно привели до смерті потерпілого, в цій експертизі не зазначено. Була хаотична бійка, яку спровокував, зокрема, і потерпілий".

Зі слів адвокатки, за судово-медичними даними, потерпілий помер не одразу після бійки, а у приймальному відділенні обласної лікарні: "Якби швидко була надана медична допомога, одразу відреагували, якби приїхала швидко швидка, чи був би такий наслідок? Це знову ж таки питання до кваліфікації".

Прокурор Микола Вдовіченко слова захисниці засудженого Івана Проценка заперечив: "Наслідки саме цих дій – там немає жодного сантиметра цілого. Обличчя взагалі, як висловився експерт при допиті, як футбольний м’яч. Тобто воно й набрякле, дуже багато забоїв. Звичайно, експерт не міг судити про силу нанесених ударів. Однак слід звернути увагу, що потерпілий впав у кому одразу після отриманих тілесних ушкоджень, і при приїзді швидкої медичної допомоги йому надавалася ця ж медична допомога у кареті швидкої допомоги біля кав’ярні. Тобто стверджувати те, що саме дії обвинувачених не призвели до смерті, думаю, у контексті цієї експертизи, не зовсім коректно".

Адвокатка родини вбитого податківця Оксана Комякова сказала, що докази обвинувачення підтверджують перехресні допити експертів та свідків: "Всі говорили про те, що харчав потерпілий, а це, як пояснив нам експерт, фактично агонія".

У засіданні суду оголосили перерву до 17 квітня.

Що відомо

У травні 2014 року 48-річного генерала податкової побили двоє чоловіків після сварки у нічному клубі. Після отриманих травм він помер у лікарні. У листопаді 2014-го вироком Ленінського районного суду обвинувачених засудили до довічного ув'язнення. Вирок суду адвокати обвинувачених оскаржили. Потому справу розглядали сім років. 25 серпня 2022 року Кіровський районний суд ухвалив рішення про довічне ув’язнення Івана Проценка і Євгена Яценка. Обидва засуджені раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких злочинів, сказала речниця прокуратури області Наталія Алєксєєнко.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок