На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в лікарні

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в лікарні

Ексклюзивно
На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в лікарні
Ліворуч - Єгор Гончарук з батьком Олексієм, праворуч - гойдалка, яка впала на хлопця. Фото: Суспільне Кропивницький

У Новомиргороді Новоукраїнського району, що на Кіровоградщині, на 14-річного хлопця впала гойдалка. Це сталося шість днів тому на дитячому майданчику міського парку. Хлопець має переломи кісток черепа, травми голови й тіла. Нині підлітка лікують в обласній дитячій лікарні Кропивницького. Про це розповів Суспільному завідувач відділення Олександр Пизін. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Службова недбалість".

14-річний Єгор Гончарук відпочивав у центральному парку Новомиргорода з друзями. До цього часу, каже, не може пригадати момент падіння гойдалки. "Ми зібрались, почали гуляти. Останнє, що пам’ятаю, – це те, що був у парку. Отямився вже у лікарні".

Цілодобово за сином доглядає тато Олексій. "По тому, як розповідають діти, то вони справді катались на гойдалці. Потім припинили. Він стояв до неї спиною. Коли він повернувся, просто не встиг зреагувати. Вона вже була у нього перед обличчям і усією цією штангою упала йому на обличчя".

За словами Олексія Гончарука, поки везли сина у лікарню, хлопець був непритомний. Через два дні його госпіталізували у лікарню в Кропивницькому. Зі слів завідувача хірургічного відділення Олександра Пизіна, хлопець має закриту черепно-мозкову травму, забої й переломи.

"Остаточний діагноз – це тяжка закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку середнього ступеня, множинні переломи кісток лицьового черепа, забій м’яких тканин голови з внутрішньо шкірними гематомами, забій грудних тканин грудної клітки та передньої черевної стінки. Дитина переведена з відділення реанімації, тобто її стан стабілізувався".

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в обласній дитячій лікарні
Гойдалка, яка впала на хлопчика, лежить на землі. Фото зробив Олексій Гончарук увечері. Фото: Олексій Гончарук

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в обласній дитячій лікарні
Труба має діаметр майже 9 сантиметрів. Фото зробив Олексій Гончарук увечері. Фото: Олексій Гончарук

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в обласній дитячій лікарні
На час підготовки матеріалу зламану гойдалку прибрали. Фото: Суспільне Кропивницький

Гойдалку прибрали наступного дня після падіння, розповів секретар Новомиргородської міської ради Олександр Лазарєв. Каже, встановили її у 2018 році, під час реконструкції парку.

"Ця гойдалка передбачена, згідно з технічними параметрами виробника, для дітей віком від трьох до 12 років. Гойдалку придбали за спонсорські гроші. Спонсори передали її на баланс міської ради. Міська рада передала це все на баланс на обслуговування комунального підприємства "Благоустрій".

Нині зламана гойдалка на території комунального підприємства "Благоустрій". Її назва "Гніздо". Працівники підприємства планували перевірити її технічний стан наприкінці квітня, каже його керівник Юрій Кучеренко.

"Це, може, буде сильно сказано "перевіряти технічний стан". Ми можемо візуально її оглянути. Не погнулось, не похилилось – от і вся перевірка. У нас немає засобів, якими, наприклад, вимірюють динамічне навантаження. У 20-х числах березня наші електрики ремонтували освітлення, налагоджували систему поливу. Я був там з ними, проходив повз майданчик. Там сиділа молода мама з дитячим візком. Чоловік катав хлопчика років семи на цій гойдалці. Усе було нормально".

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в обласній дитячій лікарні
Зараз зламана гойдалка лежить на території підприємства "Благоустрій". Фото: Суспільне Кропивницький

За словами лікаря Олександра Пизіна, лікуватимуть Єгора Гончарука щонайменше три тижні. За перші шість днів лікування сина Олексій Гончарук витратив сім тисяч гривень. Компенсації вимагати не буде, каже чоловік.

"Якщо вони навіть будуть щось відшкодовувати дитині, нехай відкриють йому рахунок. Я не буду вимагати якусь конкретну суму, мені це не цікаво. Якщо у них є совість, вони допоможуть дитині".

На Кіровоградщині на 14-річного школяра впала гойдалка. Дитина в обласній дитячій лікарні
Результати медичного обстеження Єгора Гончарука. Фото: Олексій Гончарук

Травмування дитини гойдалкою у парку міський голова Новомиргорода Ігор Забажан прокоментував телефоном.

"Ми замовили експертний висновок. Проводиться службове розслідування. Провина міської ради, буду казати, є. Але те, що там постійно катались діти по п’ятеро й шестеро, що перевищувало навантаження, – це не догледіли, скажімо так. Міська рада готова компенсувати усі витрати на лікування".

За фактом події у поліції відкрили кримінальне провадження за статтею "Службова недбалість", говорить начальник відділу поліції в області Сергій Бочарніков.

"Наразі встановлюються посадові особи, які причетні до службової недбалості. Це карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади й штрафом від 205 до 750 мінімумів доходів громадян. Слідчими органами будуть враховані посадові інструкції, функціональні обов’язки посадових осіб, які повинні були своєчасно зробити або демонтаж через те, що гойдалка прийшла у несправність, або її оновлення, або заміну".

Скільки триватиме слідство, Сергій Бочарніков не знає. Після його завершення матеріали передадуть в суд.

Читайте також

  • Вимагають переходу до ПЦУ. Біля церкви в Новомиргороді зібралось більше сотні людей
  • Новомиргородська громада отримала продуктові набори й засоби гігієни для переселенців
  • "Хлопці строчать з кулеметів, а ми на машинках". Жительки Новомиргорода шиють амуніцію військовим
  • Продаж ліків за рецептами й без на Кіровоградщині. Що змінилось з 1 квітня
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок