У місті Новомиргород Новоукраїнського району Кіровоградської області на території Свято-Миколаївського собору Української Православної Церкви Московського патріархату зібралось більш сотні людей. Співорганізатор зборів Вадим Батій розповів: у місті є дві церкви УПЦ Московського патріархату та одна Православної церкви України. Остання розташована у коридорі будинку культури, тому пропонують громаді УПЦ або перейти до ПЦУ, або звільнити храм.
Під час зібрання прихильники УПЦ скандували "Яко з нами Бог!", ПЦУ — "Геть московського попа!".
Житель села Кам’янка Леонід Подурець каже, хоче, щоб храм перейшов до Православної церкви України. "УПЦ в Україні не повинно бути. Це провина нашої влади, що цю історію ми на сьогодні спостерігаємо. Це повинно бути зроблено так, як у багатьох областях України, вже заборонена вона!".
Жителька Новомиргорода Віра Грушева є вірянкою УПЦ і проти переходу до ПЦУ. "Я ходила сюди, тут діти, онуки хрестилися, і я ходжу. Моя дитина захищає Україну, і знаєте, що він сказав: "І російською мовою говорять хлопці, і українською, і ми захищаємо спини один одного! А у вас що робиться?".
Релігійна громада Свято-Миколаївського храму УПЦ – це 112 людей, каже його настоятель Сергій Швая. "У статуті чітко прописано, хто має право вирішувати перехід релігійної громади. Там написано, що це ті люди, які відвідують богослужіння цього храму, сповідаються і причащаються". Настоятель говорить, збирались на збори релігійної громади, є протокол – їх рішення одностайне: залишитися в УПЦ.
Члени громади храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ прибрали та пофарбували коридор у будинку культури, де розташований храм. Знесли ікони та вишили рушники, розповів настоятель Степан Катькало. Він вважає, священники УПЦ мають подумати про перехід до ПЦУ: "Ми приймаємо всіх, пропонували священникам, щоб вони долучилися до Православної Церкви України, але на сьогоднішній момент вони категорично не хочуть переходити до нашої єдиної помісної української церкви".
Міський голова Новомиргорода Ігор Забажан говорить, рішення має ухвалити громада. "Є і вимога часу, й однозначно, що сьогодні головний ворог наш це Росія, гинуть сьогодні найкращі сини, тому це питання необхідно вирішувати, але в рамках чинного законодавства".
Люди були біля храму три години. За словами співорганізатора Вадима Батія, за передачу Свято-Миколаївського храму УПЦ до Православної церкви України зібрали 262 підписи. Протокол зібрання передадуть у міську раду та обласну військову адміністрацію.
Читайте також
- Вперше за 20 років молились українською. У Розумівці на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ
- У кропивницькому монастирі знайшли прокремлівську літературу та російську символіку — СБУ
- На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. Продовжили запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб