Кропивничанина підозрюють у малюванні свастики на рекламних щитах у центрі міста

Кропивничанина підозрюють у малюванні свастики на рекламних щитах у центрі міста

Кропивничанина підозрюють у малюванні свастики на рекламних щитах у центрі міста
. Суспільне Кропивницький

Кропивничанина Юрія Насипайка підозрюють у малюванні свастики на рекламних щитах у центрі міста. Про це під час судового засідання розповів прокурор Роман Оверченко. Адвокат В’ячеслав Усатенко вважає, доказів, що це зробив його підзахисний, немає.

У Ленінському суді Кропивницького розглядають справу 78-річного чоловіка, який, як підозрюють, малював свастику у центрі міста на рекламних щитах у березні 2022 року. Зі слів прокурора, якщо провину чоловіка доведуть, йому загрожує до п’яти років ув’язнення.

На території України забороняється виготовлення, поширення, використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного тоталітарного режиму у тому числі у вигляді сувенірної продукції, сказав прокурор Роман Оверченко.

Зі слів прокурора, свастику чоловік малював за допомогою фарби в балончику. На фотографії з матеріалів справи видно замальований Герб України, поверх нього – свастика.

суддд
Фотографії з матеріалів справи. фото: матеріали судової справи

Підозрюваний в судді відмовився надавати покази.

Адвокат В’ячеслав Усатенко вважає, на скріншотах, зроблених з відеокамер спостереження, не видно, що свастику малював його підзахисний. З його слів, огляд дому підзахисного провели незаконно. "Проведення огляду житла без ухвали суду, без присутності понятих, без відеофіксації та без складання протоколу огляду місця події. Просимо Юрія Насипайка виправдати".

Заслухавши доповідь захисника, прокурор вважає за необхідне досліджувати докази в повному обсязі й дослідити письмові матеріали кримінального провадження, допитати свідків, дослідити речові докази.

Клопотання прокурора суддя задовольнила.

Прокурор сказав, докази слідства зібрали в законний спосіб і вони доводять вину. "Доводи неодноразово перевіряли. Обвинувачення у нанесенні двох малюнків".

Суспільному підозрюваний Юрій Насипайко сказав, що фарбою, яку в нього знайшли поліцейські вдома, фарбував ворота. Свою провину заперечив. "Звісно не робив. Вони у мене забрали той балончик алюмінієвий. І коли прокурора я питав, які у мене ворота, він сказав коричневі, а у нас ворота чорні".

Нині, за словами адвоката, термін запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт в його підзахисного закінчився. На нього покладенні обов’язки з’являтись в суд. Наступне засідання відбудеться 23 березня.

Відповідно до статті 62 Конституції України людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • Двох жителів Кіровоградщини підозрюють у проросійській пропаганді та підтримці військової агресії
  • "Виправдовувала збройну агресію РФ, намалювала на лобі Z". На Кіровоградщині винесли вирок жительці Миколаївщини
  • З початку вторгнення Росії на Кіровоградщині затримали 20 російських агітаторів
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок