Мала приватизація на Кіровоградщині 2022 року "принесла" держбюджету понад 9,5 мільйонів гривень

Мала приватизація на Кіровоградщині 2022 року "принесла" держбюджету понад 9,5 мільйонів гривень

Мала приватизація на Кіровоградщині 2022 року "принесла" держбюджету понад 9,5 мільйонів гривень
. Фото ілюстративне: flaticon

У Кіровоградській області 2022 року приватизували шість об’єктів державного майна, завдяки чому державний бюджет отримав дев’ять мільйонів 550 тисяч 390 гривень. Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповіла перша заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна України по Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях Анна Калініна. Найдорожчим об’єктом став експертно-технічний центр у Кропивницькому. Серед доступних об’єктів – спиртзавод у Малій Висці, інженерний центр у Світловодську та завод з виробництва безалкогольних напоїв у Гайвороні.

П’ять аукціонів, з її слів, відбулися після відновлення малої приватизації держмайна 1 вересня 2022 року. На 2023 рік запланували 15 аукціонів з приватизації.

Перший аукціон в регіоні, після відновлення малої приватизації, відбувся 21 жовтня. Та перед приватизаційна підготовка об’єктів відбувалась і до цього: "Високий попит, підготовка і зміни до законодавства сприяли тому, що аукціони вдалося провести доволі швидко. Усього в Україні на приватизації вдалося заробити 3,6 мільярда гривень – а це 20 Хаймарсівамериканська реактивна артилерійська система. або п’ять тисяч пікапівлегковий автомобіль з відкритою вантажною платформою. для українських військових".

Надходження від приватизації 2022 року на 41% перевищили відповідний показник 2020 року і на 60% – показник 2021-го, сказала Анна Калініна.

Найдорожчим об’єктом, який приватизували на Кіровоградщині протягом року, став експертно-технічний центр у Кропивницькому. Переможна ціна становить сім мільйонів 60 тисяч гривень. За об’єкти протягом року торгувались 30 учасників. Це, зі слів, Анни Калініної, сприяло суттєвій різниці між стартовою і переможною цінами: "Приватизація – не тотальний розпродаж, а передача майна в руки ефективних власників. Тому потенційний учасник аукціону мав достатньо часу, щоб зареєструватися в системі "Прозорро.Продажі" і подати заявку. Середня кількість учасників одного аукціону – п’ять. Тобто це не були аукціони однієї людини. Конкуренція і дозволила продати об’єкти за ринковою ціною. Наприклад, об’єкт у Бобринці продали у 400 разів дорожче за стартову ціну. Там було 12 учасників. У Новомиргороді комплекс будівель продали за майже 400 тисяч, а стартова ціна становила менш як сім тисяч".

Майном на Кіровоградщині, за словами першої заступниці начальника регіонального відділення фонду, цікавляться не лише місцеві. Так, один з аукціонів виграв переселенець з Маріуполя: "Багато переміщених підприємств та організацій з нашою допомогою шукають приміщення, щоб орендувати. Звертались і заклади освіти. Маріупольський заклад став першим, хто уклав договір оренди за новим законодавством. Вчасно укладена угода дозволила вчасно розпочати навчальний рік".

У 2022 році від оренди державного майна на території Кіровоградської області до держбюджету надійшло понад 2,7 мільйона гривень. 347 договорів оренди щодо майна на території регіону, укладених регіональним відділенням фонду, залишаються чинними у 2023 році.

Для приватизації в області доступні майже пів сотні об’єктів: "Серед об’єктів є три підприємства: спиртзавод у Малій Висці, інженерний центр у Світловодську та завод з виробництва безалкогольних напоїв у Гайвороні. Решта – від гаражів до комплексів будівель. Всі об’єкти є на сайті фонду".

2023 року вже відбувся аукціон з приватизації адмінбудівлі у селищі Добровеличківка Новоукраїнського району: "Було десять учасників. Стартова ціна становила усього 518 гривень. Переможна – 779 тисяч".

Авторка радіопрограми – Наталія Гавришко.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок