Відновлення малої приватизації. Які об’єкти можна приватизувати на Кіровоградщині

Відновлення малої приватизації. Які об’єкти можна приватизувати на Кіровоградщині

Відновлення малої приватизації. Які об’єкти можна приватизувати на Кіровоградщині
flaticon

1 вересня в Україні відновили малу приватизацію. Про те, які об’єкти можна приватизувати у Кіровоградській області та яка процедура, в етері Українського радіо Кропивницького розповіла перша заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна України по Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях Анна Калініна.

Мала приватизація – приватизація об’єктів, дешевших за 250 мільйонів гривень. Аукціони відбуваються в електронній системі "Прозоро Продажі".

Приватизацію в Україні відновили за спрощеними правилами для бізнесу – сказала Анна Калініна: "Приватизацію можна розглядати як продаж державного майна приватному власнику. Нині приватизація – це інструмент відновлення чи старту діяльності на новому місці малого чи середнього бізнесу в умовах війни. Крім цього, це надходження до бюджету, які використовують на військові потреби. Покупця – а держава шукає спроможних покупців, які розвивають куплене майно, зберігають чи збільшують кількість робочих місць тощо – можна називати інвестором".

Спрощена процедура приватизації під час війни

Нововведення, зі слів посадовиці, базуються на ухваленому в липні Законі "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо уточнення деяких положень та сприяння залученню інвестицій у процесі приватизації": "Він відповідає вимогам часу, дозволяє ефективно проводити приватизацію, забезпечуючи паритет інтересів держави і бізнесу".

Для приватизації, згідно Закону, стали доступні об’єкти з арештами: "Можна приватизувати арештоване майно підприємств-боржників. Раніше цього не можна було робити. Тепер кредитори мають можливість отримати свій борг, бо покупець зобов’язаний сплатити його, купуючи майно. Держава отримує гроші з продажу, бізнес отримує майданчик для розвитку потужностей. Це всім вигідно. Договір купівлі-продажу відбувається після сплати переможцем аукціону до бюджету вартості об’єкту, а всі дозволи і ліценції придбаного підприємства переходять новому власнику автоматично".

В області пропонують приватизувати 52 об’єкти

Потенційним інвесторам пропонують приватизувати як цілі підприємства, так і окреме нерухоме майно: "Цей перелік може доповнюватись, зокрема, за заявою покупця, у якого є інформація про державне майно, яке не використовують. Тобто потенційний інвестор може ініціювати приватизацію об’єкту".

Перелік об’єктів, які можна приватизувати в регіоні, є у відкритому доступі. В цьому переліку є чотири державні підприємства та приміщення різної площі, які можуть зацікавити малий та середній бізнес – розповіла Анна Калініна: "Немає і не буде в цьому переліку стратегічних об’єктів, які, зокрема, забезпечують обороноздатність держави, об’єктів, необхідних для виконання соціальних функцій держави".

Як об’єкти готують до приватизації

  • затвердження переліку;
  • визначення стартової ціни;
  • визначення умов продажу, зокрема, зобов’язань покупця.

Аукціон проводять в режимі реального часу.

Що відомо

Кабмін оголосив про відновлення малої приватизації з 1 вересня, яку не проводили від початку повномасштабного вторгнення. Серед ключових змін — скорочення термінів проведення повторних аукціонів, а також процесу передачі майна переможцю: від оголошення до підписання договору — не більше 2 місяців. Крім того, об’єкти будуть приватизовуватися одразу з необхідними документами, наприклад, новим власникам передаватимуть дозволи та ліцензії. Раніше їм доводилося повторно оформлювати ці документи після приватизації.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок