Садибу з Прикарпаття, де отруїлися кропивницькі діти, оштрафують

Садибу з Прикарпаття, де отруїлися кропивницькі діти, оштрафують

Садибу з Прикарпаття, де отруїлися кропивницькі діти, оштрафують
. Facebook дитячого табору "Благовіст"

Приватну садибу "Скита", де отруїлися 19 дітей з Кропивницького, оштрафують на понад 40 тисяч гривень, роботу закладу призупинили. Про це Суспільному розповів начальник управління Держпродспоживслужби Прикарпаття Віталій Фіглевський.

Що відомо: 52 людей, з яких 45 дітей та семеро дорослих, приїхали на відпочинок у селище Ворохта Надвірнянського району 12 січня. Наступного дня діти почали скаржитись на погане самопочуття. 19 довелось госпіталізувати у лікарню.

За інформацією фахівця, отруєння дітей може бути пов'язаним з недотриманням санітарно-епідеміологічного режиму у приватній садибі.

"Є декілька факторів, які можуть спричинити отруєння: це – токсини, віруси і мікроорганізми. Нині важко сказати, чим саме могли отруїтися діти. Адже ми не змогли перевірити залишки харчів, тому що про цей випадок нас повідомили через два дні. Крім цього, у двох дітей діагностували коронавірус, тож виникає питання чи відправили їх на відпочинок батьки здоровими".

У садибі виявили й системні порушення, сказав Віталій Фіглевський.

"Заклад не був зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів, відповідно не мав дозволу оздоровлювати дітей та займався підпільною діяльністю. У працівників були відсутні медичні огляди. Потужності садиби не були передбачені для харчування такої кількості дітей. Їжу готували лише в одній кімнаті з двома плитками та холодильником. Були відсутні документи, які засвідчують якість та безпечність продуктів".

Зі слів керівника, раніше у садибі "Скита" випадки отруєння людей не фіксували. З 16 січня заклад не працює. Щоб відновити його роботу, власник має сплатити штраф та усунути недоліки.

"Після усунення усіх недоліків відбудеться позапланова перевірка. Також вони мають привести до відповідності усі документи. Лише після цього садиба зможе продовжити працювати далі".

Директор приватної садиби "Скита" Олег Молдавчук розповів Суспільному, що коментувати результати перевірки Держпродспоживслужби не може, бо ще їх не бачив.

"Я вперше чую про результати перевірки нашої садиби. Щодо штрафу, то жодних документів я ще не отримував, коли буду їх мати, готовий коментувати".

Читайте також

  • Як зберігати питну воду. Поради кропивницької фахівчині.
  • У Кропивницькому після зимових канікул до очного навчання повернулись 53% школярів.
  • На Кіровоградщині дітей від 5 до 11 років вакцинують від COVID-19.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок