На Кіровоградщині дітей від 5 до 11 років вакцинують від COVID-19

На Кіровоградщині дітей від 5 до 11 років вакцинують від COVID-19

На Кіровоградщині дітей від 5 до 11 років вакцинують від COVID-19
фото Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині дітей від 5 до 11 років вакцинують від коронавірусу. Щеплять вакциною Comirnaty. Кіровоградщина отримала 400 доз. На сьогодні вакцинувати своїх дітей від ковіду погодились 30 батьків.

Семирічного Макара перед вакцинацією оглянув педіатр. На щеплення від коронавірусу його привела мама Галина Жуля.

"Я сімейна лікарка, розумію важливість вакцинації. Крім того, моя дитина має хронічне захворювання, яке є фактором ризику для ускладненого перебігу COVID-19. Дітям важче дотримуватися маскового режиму та дистанції".

На Кіровоградщині щепити від коронавірусу дітей віком від 5 до 11 років почали цього тижня. Дитяча вакцина містить втричі менше активної речовини на відміну від дорослої, говорить санітарна області Надія Оперчук.

"Вакцинують здорових дітей і тих, хто має хронічні захворювання та нині перебувають в стадії ремісії. Щеплення обов’язково призначає сімейний лікар чи педіатр".

Чекали, коли сину виповниться 12 років, щоб зробити щеплення від коронавірусу, говорить Оксана Кунерт. Вакцинувати дітей від 5 до 11 років Міністерство охорони здоров’я дозволило у вересні минулого року.

"У моєї дитини цукровий діабет першого типу, тому ми знаємо, що при коронавірусі у нас можуть бути ускладнення. Ми дуже чекали цього щеплення".

Зі слів педіатра Сергія Осипенка, перед вакцинацією батьки заповнюють згоду на щеплення про стан здоров’я дитини.

"Це повинно бути абсолютно чисте дихання, слизові без запалення та гіперемічних змін. На шкірних покривах ніяких висипань, протягом двох попередніх тижнів у дитини не повинно виникати діарейного синдрому, підвищення температури або контакту з хворим з кимось у сім'ї".

Одинадцятирічного Андрія привів на вакцинацію батько Костянтин Васюк. "Хвороба переноситься тяжко, лікування потім коштує дорожче, ніж вакцинація. Тим паче щеплення безплатне".

В одній ампулі – 10 доз вакцини. Зберігають її в сумці-холодильнику за температури +6 градусів.

"Ця вакцина розводиться розчинником, використовуються спеціальні шприци. Розведений флакон зберігається лише протягом шести годин", – говорить Надія Оперчук.

Курс щеплення складає дві дози з інтервалом три тижні. Протипоказом до введення вакцини є алергічна реакція на її компоненти. За тиждень в області вакцинували 30 дітей.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок