У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваним у вимаганні 3,5 млн доларів

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваним у вимаганні 3,5 млн доларів

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваним у вимаганні 3,5 млн доларів
. Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому двом підозрюваним у вимаганні 3,5 мільйонів доларів за посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації обрали запобіжний захід у Ленінському районному суді.

80-річний Іван Шовкопляс - житель Луганської області, має паспорт громадянина Росії, тому може втекти від покарання на окуповану територію, сказав прокурор Сергій Ожог.

У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваним у вимаганні 3,5 млн доларів
Іван Шовкопляс. Суспільне: Кропивницький

Прокурор просив суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Підозрюваний Іван Шовкопляс каже, що живе у місті Кремінна Луганської області. Судді надали ксерокопію паспорту громадянина Росії підозрюваного та ксерокопію безкоштовного проїзного на територію самопроголошеної "Луганської народної республіки".

Підозрюваний сказав, що періодично туди їздить. Каже, його попросили приїхати покласти з домовленою людиною на посаду голови Кіровоградської обласної адміністрації 3,5 млн доларів у банківську комірку.

“Не встигли ми поспілкуватися, як прийшли люди з двома сумками і пішли. Ми сидимо з Ігорем Олеговичем, заходять 8 чоловік СБУ, поліція, прокуратура і починають рахувати гроші. Я не зрозумів, що сталося. Ми до цих грошей не торкалися", – сказав Іван Шовкопляс.

Адвокат підозрюваного просив не застосовувати до його підзахисного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суддя Олексій Майданніков, заслухавши сторони, ухвалив рішення: "Застосувати до підозрюваного запобіжний захід тримання під вартою з правом внесення застави – 681 тисячі гривень".

"Я не піду звідси, поки не змінять щось. Навіщо мене у в'язницю, я ж йому все розказав”, – сказав підозрюваний.

Запобіжний захід він може оскаржити протягом 5 днів.

Ігорю Усіпенку – другому підозрюваному у вимаганні грошей, обрали запобіжний захід тримання під вартою два місяці з можливістю внесення застави.

Прокурор Сергій Ожог просив суд на час слідства тримати підозрюваного під вартою: "Перебуваючи на свободі, маючи можливість вільного пересування, впливати прямо чи опосередковано на свідків та потерпілого, з метою примушення надання неправдивих даних та уникнення кримінальної відповідальності".

Адвокат Володимир Нестеров просив обрати для підозрюваного цілодобовий домашній арешт. "Наскільки мені відомо, і прокурором не надано доказів, що у даному кримінальному провадженні є якісь свідки. Тому, мотивація, що мій підзахисний може впливати на свідків, також не відповідає дійсності".

Підозрюваному Ігорю Усіпенку – 57 років, родом з Донецька, нині живе у Києві.

"Я не погоджуюсь з доказами сторони обвинувачення, що я міг якимось чином впливати на членів Кабінету міністрів і інших державних людей, бо я ні з ким з них не знайомий, і нікого не знаю".

Після повернення з нарадчої кімнати Суддя Олексій Майданніков зачитав ухвалу суду.

"Застосувати до підозрюваного Ігоря Усіпенка запобіжний захід тримання під вартою, строком на 60 діб, тобто, з 26 травня до 24 липня 2021 року. Визначити розмір застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних людей, що складає 681 тисячу гривень".

За словами адвоката Володимира Нестерова, заставу його підзахисний внести не може: "Фінансове становище таке, що не дозволяє внести заставу".

Адвокат ухвалу суду планує оскаржити.

Що відомо

  • Двоє людей вимагали 3, 5 мільйонів доларів за посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації. Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко. Їх затримали в Києві.
  • За даними слідства, група людей, один з яких представляючись радником Президента Україні, обіцяли, при отриманні 3,5 мільйонів американських доларів (100 мільйонів гривень-ред.), вплинути на працівників Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та вирішити питання про призначення необхідного кандидата на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації.
  • За словами Наталії Алєксєєнко, вказані люди, в дійсності, жодного відношення до органів державної влади не мають. Обох затримали за статтею "Затримання уповноваженою службовою особою".

Читайте також

На початок