Соляну кімнату у вигляді печери створили у реабілітаційному відділенні кропивницької поліклініки №1. На це Національна служба здоров’я України виділила 450 тисяч гривень. Суспільне дізнавалось – хто може безкоштовно скористатися послугою соляної терапії.
У кімнаті створили мікроклімат соляних печер, використали 3,5 тонни солі – розповіла завідувачка реабілітаційного відділення Наталія Стоян. Подає сольовий аерозоль підвищеної концентрації вбудований в стіну галогенераторприлад для генерації і розпилення сольового розчину для імітації мікроклімату природної соляної печери.: ”Тут концентрація солі – 98%. Є вбудоване спеціальне освітлення, сольові лампи, які виробляють негативні іони. Вони позитивно впливають на організм людини”.
У кімнаті регулюється температура повітря та вологість. За словами Наталії Стоян, призначення кімнати – профілактика бронхо-легеневих захворювань, алергічних станів, захворювань шкіри та психологічних розладів: ”Сіль очищує, позитивно впливає на організм людини, яка дихає сольовим аерозолем. На своєму шляху він вбиває усі мікроорганізми. Тому у сольовій кімнаті заразитись не можна. Це асептичне середовище”.
Одночасно галотерапіюнемедикаментозний метод лікування, що базується на створенні штучного мікроклімату з використанням соляної поверхні з кам'яної кухонної солі. можуть проходити п'ять пацієнтів – додала завідувачка відділення. Для того щоб пройти курс безкоштовно потрібно отримати направлення від сімейного лікаря. Якщо людина хоче сама пройти терапію (для профілактики – ред.), то має за це заплатити 40 гривень за годину сеансу або 30 гривень за 30 хвилин.
Наталія Стоян сказала, що галотерапія підходить не всім. Протипоказання: гострі захворювання, лихоманка, інтоксикація, туберкульоз, кровохаркання, коронарна недостатність, онкозахворювання, хронічні захворювання нирок.
Сеанси соляної терапії проходять щодня, крім вихідних. Курс лікування – від 10 до 20 сеансів.
Читайте також
- ”Потрібні сучасні протоколи лікування”, – кропивницький онколог Андрій Гардашніков.
- Під час пожежі в обласній інфекційній лікарні Запоріжжя загинула лікарка із Кропивницького.
- За період епідемії коронавірусу, захворювання виявили у 9886 жителів Кіровоградської області, 7274 людей одужали, 331 померли. Це дані на 9:30 4 грудня.
- На Кіровоградщині всі пологові будинки отримали "пакунки малюка".
- У кропивницькій школі, де отруїлися діти, виявили стафілокок, кишкову паличку та сальмонелу.