У кропивницькій школі, де отруїлися діти, виявили стафілокок, кишкову паличку та сальмонелу

У кропивницькій школі, де отруїлися діти, виявили стафілокок, кишкову паличку та сальмонелу

У кропивницькій школі, де отруїлися діти, виявили стафілокок, кишкову паличку та сальмонелу
Суспільне: Кропивницький

У кропивницькій школі, де отруїлися діти, виявили стафілокок, кишкову паличку та сальмонелу. Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

Лабораторія Держпродспоживслужби провела дослідження готових страв та змивів з поверхонь (столи, посуд, розробні дошки). У трьох пробах готових страв та в шести змивах з поверхонь знайшли бактерії групи кишкової палички, перевищений вміст загальної кількості мезофільних мікроорганізмів та патогенний стафілокок.

В сирих курячих яйцях, які відібрали в школі, виявили сальмонелу. Проте, як говорить Наталія Шевченко, діти не їли їх сирими. Працівники Держпродспоживслужби вилучили всю партію яєць зі школи.

У кухаря та чотирьох дітей підтвердили стафілокок. Він став збудником кишкової інфекції, розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Серед дітей, які ходять до школи, нових випадків захворювання не зареєстрували.

З 29 січня учні молодшої школи навчаються дистанційно, їдальня не працює. За цей час провели генеральне прибирання та дезінфекцію на харчоблоці, в санвузлах, класних приміщеннях початкової школи, замінили прибиральний інвентар, ємності для рідкого мила. Також вилучили з використання надщерблений посуд та встановили гігрометр в коморі для зберігання продуктів.

За словами головної лікарки дитячого центру "Добруджа" Оксани Клюєнко, діти знаходяться ще у лікарні, їх стан набагато кращий.

"Жодних симптомів у них не має: бігають, граються, все їдять. У четвер ми отримаємо результати аналізів бактеріологічного дослідження і якщо все буде добре, то ми їх випишемо", - розповіла Клюєнко.

Справу передали до поліції. "Матеріали сьогодні надійшли, будуть вивчені. Після цього ухвалять рішення в рамках чинного законодавста", - прокоментувала ситуацію речниця поліції області Віталіна Бевзенко.

Що відомо

  • У Кропивницькому отруїлись семеро учнів школи №8. Вони їли у шкільній їдальні. 70 дітей після сніданку в школі наступного дня не прийшли на уроки.
  • У кропивницькій школі №8 їдальню закрили на перевірку через скарги 73 учнів початкових класів на отруєння. Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. До лікарень звернулись 7 дітей.
  • Двоє з дванадцяти учнів кропивницької школи №8, які отруїлися, лікуються в міській дитячій лікарні. Десятеро – вдома. Про це Суспільному розповіла начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко.
  • Стафілокок – це кишкова інфекції, яка передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом або при контакті з предметами у побуті. Симптоми - болі в животі, діарея, температура.

Читайте також

На початок