У Кропивницькому відбулась акція на підтримку полонених та зниклих безвісти "Не мовчи! Полон вбиває". Учасники автопробігу сформували автоколону з 35 автомобілів біля Гаю десантників у мікрорайоні Лісопаркова й проїхали вулицями міста, повз центральну площу Героїв Майдану. Там стояли учасники акції з плакатами на підтримку військовополонених.
Про це розповіла кореспондентка Суспільного з місця події.

Співорганізаторка акції Жанна Зубрицька розповіла Суспільному, що вона третій рік чекає з полону сина. Мета акції та автопробігу — привернути увагу суспільства та отримати підтримку міжнародних організацій у звільненні полоннених на пошуку зниклих безвісти.
"Я мама воїна полку "Азов", мій 27-річний син перебуває у полоні третій рік. І наш автопробіг присвячений річниці виходу з Азовсталі".
Зі слів жінким, її син Володимир Мітюн у полон потрапив після виходу з "Азовсталі" у травні 2022 року.
"Зазвичай наші автопробіги проходять раз на місяць, акції — щонеділі. Так ми намагаємось нагадати про наш біль і нашу біду й привернути увагу міжнародної спільноти, людей, щоб нас підтримували".

Учасниця автопробігу Наталія Корженко розповіла, що її чоловік Олександр зник безвісти.
"Шукаю 27 місяців, це востаннє, коли він був на зв’язку. Після цього нам нічого не відомо. Під час виконання бойового завдання, вони заїхали в населенний пункт під Бахмутом і їх одразу накрили танками та мінометами. Хлопці розбігались і Олександр не повернувся на місце зустрічі, звідтіля їх мали евакуювати".

Учасниця акції Світлана Скупенко розшукує сина. За її даними, він зник безвісти разом з групою біля села Перший Лиман під Куп’янськом 2 грудня 2023 року.
"Я як тільки відійшла від шоку, вирішила брати участь в акціях, тому що не втрачаю надії, що дитина моя жива. Тоді зникли шість бійців. Командування мовчить і ніякою ми інформацією, на жаль, не володіємо".

Акція тривала годину, участь у ній та автопробігу за підрахунками співорганізаторки Жанни Зубрицької, взяли понад сотня людей.

Оборона Маріуполя
Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня 2022 року. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. Місто було захоплене росіянами у травні 2022 року.
16 травня 2022 року командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебував на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало 10 автобусів з українськими військовими.
Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"
20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.
Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.
Україна 21 вересня 2022 року провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.
Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччини під протекторат президента Ердогана.
8 липня 2023 року стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.