Смерть хмельничанина після затримання ТЦК: поліція порушила кримінальну справу, вона на контролі омбудсмана

Смерть хмельничанина після затримання ТЦК: поліція порушила кримінальну справу, вона на контролі омбудсмана

андрій панасюк, затримання ТЦК, хмельницький
На колажі останнє фото Андрія Панасюка, зроблене вранці 27 березня 2024 року та будівля Хмельницького об'єднаного міського ТЦК та СП, куди доставили Андрія того ж 27 березня 2024 року. Суспільне Хмельницький

Поліція Хмельницької області порушила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі за заявою рідних 41-річного хмельничанина Андрія Панасюка. Хід розслідування кримінального провадження перебуває на контролі уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.

Хмельничанина Андрія Панасюка, зі слів родичів, 27 березня на вулиці затримали працівники Хмельницького міського ТЦК та пів дня утримували в приміщенні військкомату, незважаючи на погіршення стану здоров'я. Через два дні після затримання та перебування у ТЦК Андрій Панасюк помер у лікарні.

Заяву повернули з ДБР до поліції

Ще 2 квітня мачуха померлого Андрія Панасюка Наталія Кушлак написала заяву щодо залишення її пасинка у небезпечному для його життя стані та ненадання йому медичної допомоги, а також щодо захоплення та примусового утримання в приміщенні Хмельницького міського ТЦК та СП до Хмельницького районного управління поліції.

Там спочатку відібрану у жінки заяву переправили до територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому. Але після розгляду ДБР повернуло матеріали знову до поліції.

Теруправління ДБР у місті Хмельницькому наразі не займається розслідуванням за вказаним фактом, повідомила Суспільне Хмельницький речниця теруправління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому Катерина Герасімук.

"За результатами розгляду прийнято рішення про повернення матеріалів до органів Нацполіції, оскільки відсутні ознаки військового кримінального правопорушення, підслідного ДБР. Зі змісту заяви, ймовірно, можуть міститись ознаки кримінальних правопорушень, підслідних Нацполіції. Крім цього, ініційовано проведення службових розслідувань до Хмельницького обласного ТЦК та СП та військової служби правопорядку", — розповіла Герасімук.

За матеріалами, які повернулися з теруправління ДБР у місті Хмельницькому щодо порушення прав Андрія Панасюка військовослужбовцями Хмельницького міського ТЦК за заявою його рідних, у поліції області порушили кримінальне розслідування за фактом незаконного позбавлення волі (ч.3 ст. 146Незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки, —караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. Кримінального кодексу України). Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця відділу комунікацій головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Інна Глега.

"Слідство у цьому кримінальному провадженні наразі триває, проводяться необхідні слідчі дії", — говорить Глега.

На контролі в омбудсмана

Хід розслідування кримінального провадження за фактом незаконного позбавлення волі Андрія Панасюка перебуває на особистому контролі Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Дмитра Лубінця, розповіла Суспільне Хмельницький представник Уповноваженого в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

"Після ситуації, яка сталася з Андрієм Панасюком, проводилася виїзна моніторингова перевірка працівниками центрального офісу омбудсмана. Звіт за результатами цієї перевірки буде оприлюднений пізніше", — каже Кізаєва.

Крім того, за її словами, проміжні результати моніторингової перевірки були обговорені на спільній нараді з керівниками правоохоронних органів у Хмельницькій військовій адміністрації.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок