На вулицях Хмельницького щодня працює три екіпажі велопатруля

На вулицях Хмельницького щодня працює три екіпажі велопатруля

У Хмельницькому з травня місяця, окрім авто і піших патрулів, виходять на чергування велопатрульні. Щодня виїздять три екіпажі.

Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповів тимчасово виконуючий обов'язки командира батальйону управління патрульної поліції в Хмельницькій області Олександр Чернов.

Скільки велопатрульних зараз працюють і де їх можна зустріти?

З травня на дороги Хмельницького заступив велопатруль. Наразі виїздять три екіпажі, в кожному — по два поліцейських. Патрулюють в парках, в місцях скупчення людей. Займаються звичайною поліцейською діяльністю: реагують на порушення правил дорожнього руху, громадської безпеки, обслуговують виклики, задіюються на масових заходах. Тобто це — звичайні поліцейські, які займаються звичайною діяльністю, але патрулюють на велосипедах. В них з собою є зброя, спеціальні засоби, технічні засоби, як от бодікамери, на які записують спілкування з людьми.

А вони тільки в світлу пору доби виходять на маршрути?

Так, наразі тільки в денні зміни. Вони патрулюють з 8 ранку і до 20 години вечора.

Як прокладаються маршрутці велопатруля?

Дійсно, для велопатрульних є спеціальні маршрути патрулювання — це зазвичай парки, місця скупчення людей, до прикладу, парк імені Чекмана. А ще, так звана, "стометрівка". Тобто там, де автопатрулю може бути трохи некомфортно працювати. Ось там і працюють велопатрульні .

Як довго у Хмельницькому працює велопатруль і як ви оцінюєте його ефективність?

Вже четвертий рік. І показав себе доволі професійно. У Хмельницькому часто в пікові години утворюються затори на дорогах, коли автопатрулю доволі довгий час добиратися до місця події, а велопатрулю затори не мають значення і вони добираються доволі швидко. До прикладу, для оформлення дорожньо-транспортної пригоди велопатрульні можуть прибути швидко на місце аварії, оформити її , прибрати з місця автомобілі та розвантажити рух. Також велопатрульні задіюються на масові, спортивні заходи, такі як забіги, велогонки . Ну і обслуговування різноманітних викликів, таких як розпиття алкогольних напоїв в парках. Самостійно виявляють такі порушення, реагують на них . Допомагають у різних ситуаціях громадянам — нещодавно патрульні знайшли загублену дитину в парку. Це дійсно ефективний патруль.

Як у Хмельницькому зараз здійснюється піше патрулювання?

Все ж домінуючий вид патрулювання є і буде — це автопатрулювання. Але піше патрулювання дійсно має бути, особливо, в теплу пору року. Наразі заступає приюлизно 5-7 піших патрулів, по 2-3 особи. Вони також знаходяться в місцях скупчення людей, у віддалених мікрорайонах. Це звичайні поліцейські, які контролюють охорону громадської безпеки, здійснюють нагляд за дотриманням безпеки дорожнього руху. Це поліцейський, який допоможе, дасть параду, підкаже, прийме заяву. Піші патрулі також заступають і в нічний час доби, йде контроль комендантської години. Їх можна побачити на перехресті в світловідбиваючих жилетах, які будуть зупиняти для перевірки транспортні засоби і дізнаватись, чи правомірно пересувається та чи інша людина в комендантську годину. В нас багато функцій наразі з військовим станом . Ми заступаємо цілодобово 24/7. До пішого патруля, так і до автопатруля і до будь-якого поліцейського, і на лінію 102, можна звернутися з повідомленням, якщо порушується ваше право, до прикладу на відпочинок, сон, якщо хтось проводить гучні роботи чи голосно себе поводить у нічний час. Якщо є такі випадки — звертайтесь до поліцейських. Часто навіть просто поява патрульного там все може одразу припинити.

Авторка: Алла Коломея.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок