У графському парку в Антонінах на Хмельниччині висадили пів сотні саджанців шевченківського дуба

У графському парку в Антонінах на Хмельниччині висадили пів сотні саджанців шевченківського дуба

Пів сотні саджанців дуба зростатиме у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення в Антонінах Хмельницького району. Їх висадили в межах всеукраїнської екологічної акції "Шевченко єднає Україну" жителі Хмельниччини.

Про це розповіла Суспільне Хмельницький завідувачка відділу зв'язків із громадськістю Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Наталія Сологуб.

За її словами, саджанці були вирощені з жолудів шевченківського дуба з Черкащини.

"В рамках цієї акції на території всієї України висаджуються дуби Шевченка. Це дуби з жолудів, які були зібрані на малій батьківщині Тараса Григоровича Шевченка на Черкащині. Сіянці дубів виростили на території Перехівського лісництва, що теж на Черкащині. У 2018-2019 роках були зібрані жолуді для цих дубів і в тепличних умовах, до оптимального зросту для висадки, були вирощені ці дубочки, які ми зараз висаджуємо", — розповідає Наталія Сологуб.
У парку в Антонінах на Хмельниччині висадили пів сотні шевченківських дубів
Висадка саджанців шевченківського дуба у парку в Антонінах на Хмелдьниччині. Квітень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

У парку дуби покращать існуючу екосистему, каже інспектор державної обласної екологічної інспекції Борис Фочук. Приживуться, на його думку, щонайменше три чверті висаджених дубів.

"Стан їх для висаджування був ідеальний. Умови висаджування, враховуючи, що дуб є породою домінантною, тобто він росте в перших ярусах на рівнинах, серед широколистяних дерев, умови для зростання тут є сприятливими. І, враховуючи це, можна зробити висновок, що близько 75 відсотків буде приживання цих саджанців", — каже Борис Фочук.
У графському парку в Антонінах на Хмельниччині висадили пів сотні саджанців шевченківського дуба
Графський парк-пам'ятка державного значення в Антонінах на Хмельниччині. Квітень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Цьогоріч це перші дерева, висаджені у парку, говорить голова Антонінської селищної ради Анатолій Оцалюк.

"Ми плануємо посадити тут до тисячі різних дерев: ясен, бук, дуб і ялина. В тому році висадили перед парком алею сакур, 50 дерев, та алею зі ста туй. Також висадили 50 буків, анжелію і біля річки висадили вербу", — каже Оцалюк.
У графському парку в Антонінах на Хмельниччині висадили пів сотні саджанців шевченківського дуба
Працівники Держекоінспекції у Хмельницькій області висаджують дуби у старовинному графському парку в селищі Антоніни на Хмельниччині. Квітень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Антонінський графський парк був заснований у 1900 році, розповідає екскурсоводка Інна Олійник. Висаджені дуби, каже, стануть нагадуванням про графські часи.

"Засновував його ландшафтний архітектор Кайзер. В той час парк займав 22 гектари. Зараз трішки менше – 14,5 га. На той час тут висаджувалися дуби, граби, клен, липа, верба.Також були хвойні дерева. Дуби тут будуть доцільні тим, що вони розсаджувалися тут за графа, їх було тут досить багато. І те, що зараз їх посадили і буде така алея, це буде така невеличка згадка, що у графа тут теж були дуби", — говорить Інна Олійник.

За словами інспектора Держекоінспекції Бориса Фочука, у парку висадили п'ятирічні саджанці дуба. В середньому, каже еколог, дуб живе 100—150 років.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок