У Хмельницькому вихованки гуртка захопилися екомодою і шиють екоторбинки

У Хмельницькому вихованки гуртка захопилися екомодою і шиють екоторбинки

Маленькі шопери, косметички та торбинки із тканини шиють вихованці гуртка конструювання та моделювання одягу ательє "Модерн" при хмельницькому Палаці творчості для дітей та юнацтва. Тут запроваджено проєкт "Екоторбину в кожну родину" і два роки поспіль дівчата навчаються конструювати, моделювати та шити торбинки із тканини, яка підлягає переробці.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла керівниця гуртка конструювання та моделювання одягу Марина Воляник.

Вихованка гуртка Яна Шестерняк на заготовку для торбинки нашиває деталь із портретом дівчини.

"Ось так, посередині, щоб вона виглядала гарно. Стараюся обережно це все вишивати, тому що воно буде на лицьовій стороні. Зараз мені ще потрібно дошити одну сторону, ось цю, а поки я нашиваю саму дівчинку на пакетик", — розповідає дівчина.
У Хмельницькому вихованки гуртка шиють екоторбинки
Вихованка гуртка моделювання та конструювання одягу при хмельницькому Палаці творчості для дітей та юнацтва Яна Шестерняк на заготовку для торбинки нашиває деталь із портретом дівчини. Суспільне Хмельницький

Цю торбинку з кишенею, на якому зображена англійська телефонна будка посеред вулиці, пошила Ярослава Воляник.

"Це моя торбина, з якою я, в принципі, ходжу по вулиці, гуляю з нею, ходжу до магазину. Тут є дві зовнішніх кишені, в які можна покласти якісь дрібнички типу ключів, якихось монет, або навіть телефон сюди влазить. Торбинка скомбінована та пошита із двох різних тканин ", — каже Ярослава.
У Хмельницькому вихованки гуртка шиють екоторбинки
Торбинку з кишенею та англійською телефонною будкою посеред вулиці пошила вихованка гуртка конструювання та моделювання одягу при хмельницькому Палаці творчості для дітей та юнацтва Ярослава Воляник. Суспільне Хмельницький

У хмельницькому Палаці творчості для дітей та юнацтва шиють екоторбинки в межах проєкту "Екоторбина у кожну родину", розповідає керівниця гуртка Марина Воляник. Каже, почалося все з того, що на одному із занять вона розповіла про такий напрям фешн-індустрії, як екомода.

"І одним із напрямків там було використання екоторбинок, які виготовляють українські модельєри, використовуючи матеріали, які підлягають переробці. Я запропонувала дівчатам. Намалювали ескізи моделей , які вони собі бачать, і от так вони втілювали в життя те, що у нас вийшло", — розповідає Марина Воляник.
У Хмельницькому вихованки гуртка шиють екоторбинки
Заняття гуртка конструювання та моделювання одягу ательє "Модерн" при Хмельницькому палаці творчості для дітей та юнацтва. Суспільне Хмельницький

У фойє Палацу творчості дітей та юнацтва розміщений стенд, на якому представлені торбинки з різними малюнками і нашитими картинками. Усе це — роботи вихованок гуртка. Є шопери, маленькі торбинки. В роботі використали органзу, бавовну та льон. Наразі дівчата шиють торбинки для себе, друзів та рідних, розповідає керівниця гуртка.

"Зараз у нас вже щорічний проєкт нашого палацу "Палац, сім’я і я", і там ми будемо проводити майстер-класи та влаштовувати ярмарок, на якому будемо продавати наші торбинки і донатити на ЗСУ", — ділиться планами Марина Воляник.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок