Військовослужбовці національної гвардії України проходять реабілітацію після бойових дій в одному медичних закладів Хмельницького району. Усі з однієї військової частини. Вони брали участь у боях у Бахмуті у січні 2023 року. Найстаршому з них — 24 роки.
Нацгвардієць Андрій Безбородий зустрів повномасштабне вторгнення у своїй військовій частині котра, на той момент, дислокувалася в Харкові. Поранення отримав у Бахмуті.
"Поранення було в ногу, і контузія. Реабілітація у мене вже друга. Перший раз я був у Трускавці. Мій стан морально наразі набагато кращий. Фізично так само. Я вже можу роботи те, чого я раніше не міг", — розповів Андрій.
Перше поранення отримав у березні 2022 року в Харкові військовослужбовець нацгвардії Едуард Пономарьов. Зараз відновлюється після поранення у Бахмуті. Згадує про бої у місті так: "До прикладу, ми заходимо на ворожі позиції, ніби все добре, однак є такі моменти, коли ти не розумієш, що робиться. Починається обстріл, ховаєшся в окопі, у бліндажі, підіймаєш голову, дивишся, а тебе починають брати в оточення, ти починаєш потроху відходити. Я коли приїхав, ми взагалі нічого не хотіли, ми хотіли відпочити. Після реабілітації стаєш активніший, більше сил з'являється".
Окрім фізичної реабілітації, з військовими займаються психологи.
"Займаємось арттерапією, вони малюють малюнок. Те, що вони не можуть сказати, вони можуть намалювати. Вони пізнають так себе. Потім я дивлюся їхні роботи, аналізую, які вони обрали кольори й вже відповідно до того обиратиму методи в роботі з ними", — сказала офіцерка служби психологічного забезпечення Каріна Лепікаш.
За словами Каріни Лепікаш, реабілітаційний період для військовослужбовців розрахований на десять діб.
Читайте також
- "Бувало таке, що від безперервної стрільби у нас клинило зброю". Історія військового 128-ї бригади Віктора
- У Хмельницькому виїзні бригади вакцинують населення від дифтерії та правцю
- Воїну з Хмельниччини вручили орден "За мужність" III ступеня
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.