Від чого треба щеплюватися під час війни та чи всі вакцини є на Хмельниччині: відповідь лікарів

Від чого треба щеплюватися під час війни та чи всі вакцини є на Хмельниччині: відповідь лікарів

На Хмельниччині з початку повномасштабного вторгнення знизилися темпи вакцинації. У 2021 році відсоток вакцинованих людей складав 95%, а з початку повномасштабного вторгнення знизився до 70%. Під час війни лікарі радять вакцинуватися проти правця та гепатиту.

Про це розповів на брифінгу розповів головний державний санітарний лікар Хмельниччини Микола Габрикевич.

"У 2021 році вакцинація досягала практично 90-95%, а це дає колективний імунітет у населення і люди менше хворіють від вакцинозахищених інфекцій. У 2022 році ці темпи значно знизилися: ми не досягали навіть 70% з деяких інфекцій. У 2023 році дещо вдалося імунізацію покращити. З ряду інфекцій ми досягнули понад 90%. Особливо, в час війни важливо вакцинуватися проти правця, проти гепатиту, бо багато травм".

Кожна дитина в Україні до 16 років має отримати 10 щеплень від інфекційних захворювань. Про це розповіла на брифінгу начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Аліна Костенко.

"Це краснуха, кір, паротит, туберкульоз, гепатит Б, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та гемофільна інфекція типу Б. Вакцинація, згідно з національним переліком календарем щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою, тобто, кожна особа може щепитися в будь-якому комунальному чи приватному закладі. Не обов’язково для цього мати заключену декларацію з лікарем.

Область забезпечена вакцинами, окрім однієї, каже Микола Габрикевич.

"Гемофільної вакцини на сьогодні у нас немає, але я сподіваюся, що найближчим часом її привезуть. Треба буде просто у сімейного лікаря запитувати. У нас не було однієї вакцини АДП, але сьогодні вона вже прибула. Найближчими днями: день-два і вона вже буде на всіх пунктах щеплення".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок