Внутрішній і зовнішній туризм у Хмельницькому під час війни

Внутрішній і зовнішній туризм у Хмельницькому під час війни

Внутрішній і зовнішній туризм у Хмельницькому під час війни
. Фото: Суспільне Хмельницький

Під час повномасштабного вторгнення зовнішній туризм знизився, розповіла Суспільному власниця одного з туристичних агентств міста Хмельницького Олена Гуменко. Жінка каже, у порівнянні з 2021 роком у 2022 – лише 20 відсотків із її постійних клієнтів відпочивали за кордоном влітку.

Яка ситуація із внутрішнім туризмом – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

"Про який туризм може йти мова, коли в країні війна, гинуть люди. Люблю подорожувати, люблю їздити, подорожувати. Відколи почалася війна, це табу",– розповідає хмельничанка Аліна.

Внутрішній туризм, не зважаючи на повномасштабне вторгнення, продовжує розвиватися, говорить фахівець туристичного обслуговування в туристично-інформаційному центрі Владислав Чупрун.

"На початку повномасштабного вторгнення було більше переселенців, вони цікавилися не тільки містом, а й допомогою. Люди приїжджають сюди з Бахмуту, з Миколаєва, з Херсона. Вони цікавилися містом, а також розповідають свої історії: як вони жили в окупації, що вони бачили і як вони в таких умовах намагалися виживати. Найбільше, чим цікавляться – це маєтком Орлових в Маліївцях, а також їхніми водоспадами, а також мальовничим місцем Бакота",– розповідає Владислав Чупрун.

Хмельницький краєзнавець Ігор Байдак розповідає, на четвертому місяці повномасштабного вторгнення містяни та внутрішньо переміщені особи почали цікавитися внутрішнім туризмом.

Краєзнавець Ігор Байдак проводить екскурсію
Краєзнавець Ігор Байдак проводить екскурсію. Фото: Суспільне Хмельницький

"Були встановлені рекорди, бо приходили сотні людей, на одну з них – понад триста осіб, було до 200 осіб. Звичайно, що з часом кількість людей зменшувалася, але це не тільки, тому що цікавість впала. До прикладу, на днях проводив не я екскурсію, а представники туристичного центру. Було в них сім осіб, але це не тому, що впала цікавість", – розповідає Ігор Байдак.

Наразі, каже Ігор Байдак, для містян та гостей обласного центру продовжує проводити екскурсії.

"Це також переселенці в більшості, але це вже дуети сімейні, маленькі групи близьких друзів. Також ми подорожуємо Хмельниччиною. Не так часто, але з моїми друзями, постійними партнерами по туризму "Я Маріуполь", ми з ними об’їхали пів України. На додаток, ми склали графік на цілий рік вперед", – розповідає краєзнавець.

За словами власниці туристичного агентства у Хмельницькому Олени Гуменко, зовнішній туризм значно знизився.

"Людям взагалі не до туризму. Перші місяці люди думали про те, як бути у безпеці. Тому, в перші місяці війни, моя робота полягала в тому, щоб людям підказати, як виїхати, які є шляхи, автобуси, хто надавав безкоштовні виїзди за кордон. Тобто, це була допомога тим, кому треба було перебувати в безпечному місці", – розповідає Олена Гуменко.

Жінка каже, у порівняні з 2021 роком у 2022 – лише 20 відсотків із її постійних клієнтів відпочивали за кордоном влітку.

"Наші українські туроператори перенесли всі рейси з України, бо в Україні небо закрите в Молдавію і в Польщу в основному. Ціле літо вони працювали, і люди мали змогу відпочити десь у теплих краях з дітками. Єдине, що змінилося з минулими роками, якщо раніше люди виїжджали у відпустку на сім днів в основному, то минулого літа, я думаю цього буде так само, виїжджають трішки на довший період часу для того, щоб дійсно розслабилися, щоб дітки адаптувалися до нової країни, відпочили", – каже жінка.

Власниця турагентства розповідає які країни найчастіше відвідують її клієнти.

"В основному, це те, що близько до нас розташовано: Туреччина, Єгипет завжди були актуальні. Болгарія Чорногорія, Албанія – це те, що ми можемо організувати навіть автобусами з України, для тих, кому незручно добиратися в аеропорт іншої країни", – розповідає Олена Гуменко.

Читайте також

  • Нацгвардієць з Хмельницького здобув бронзу в етапі світового Кубка
  • Сто сортів квітів: у Хмельницькому відкрилась виставка фіалок
  • У Хмельницькому відкрили центр травми
  • На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
  • "Крила янгола" у сітках. Як жителі Хмельниччини допомагають ЗСУ
  • У Хмельницькому університеті третього віку з'явився новий факультет

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок