У Хмельницькому відкрили центр травми

У Хмельницькому відкрили центр травми

У Хмельницькому відкрили центр травми
Фото: Суспільне Хмельницький

У хмельницькому благодійному фонді "Хесед-Бешт" відкрили центр травми "ОР ШАЛОМ", або ж "Світло — у світ". Центр створювали за ізраїльським зразком за кошти благодійних фондів Америки та Ізраїлю. Всі послуги в центрі — безкоштовні.

Про це Суспільному розповіла керівниця благодійного фонду "Хесед-Бешт" Олена Косіюк.

У центрі травми при хмельницькому благодійному фонді "Хесед-Бешт" працюють вісім психологів, які навчалися й стажувалися в Ізраїлі та Сполучених Штатах Америки, розповідає керівниця центру Олена Косіюк. За її словами, центр уже деякий час працює, та офіційно його відкривають зараз. Переселенка з Миколаєва Анна розповідає: прийшла в центр стати учасницею гри "Мої переможні кроки".

У центрі травми при Хмельницькому благодійному фонді "Хесед-Бешт" працюють вісім психологів
У центрі травми при Хмельницькому благодійному фонді "Хесед-Бешт" працюють вісім психологів. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я б хотіла розібратися в собі, зрозуміти себе, свої почуття, емоції, і саме тому я прийшла сюди. Мені легше, я начебто відчуваю душевний спокій. Атмосфера така домашня", — каже Анна Озерова.

З її слів, допомогу психологів відчула з перших відвідин центру.

"Перший раз це був тренінг з пошуку роботи. Дякуючи їм, я її знайшла", — розповідає жінка.

Психологи центру працюють і в укритті, і в пункті незламності. Переселенка з Сєвєродонецька Валентина розповідає: заходить сюди на арттерапію, йогу та просто поспілкуватися за чашкою чаю, бо її емоційний стан ще не стабільний. Жінка каже: в Сєвєродонецьку кілька місяців мешкали в зруйнованому обстрілами будинку без води та їжі", — розповідає сєвєродончанка.

Психологи центру працюють і в укритті, і в пункті незламності
Психологи центру працюють і в укритті, і в пункті незламності. Фото: Суспільне Хмельницький

"Прийдеш, подумаєш, що поїхати нікуди: хати нема, нічого нема. Ну, тут люди гарні. Якось ми всі згуртувалися, і кругом все разом робимо. Килимки робили для діток і відправляли на фронт", — розповідає жінка.

Кейс-менеджерка центру Галина каже: працюють з людьми різного віку, з різними проблемами. Це і групові, і індивідуальні заняття і не тільки для єврейської громади. Всі послуги безкоштовні завдяки міжнародним донатам.

"Люди після тісного спілкування вже виходять звідси ну, якщо не щасливим, то з гарним настроєм. Звичайно, люди хочуть покращення свого психоемоційного стану і наші психологи намагаються їм допомогти", — розповідає Галина Гільберг.

Для центру за кошти меценатів підготували чотири кімнати для індивідуальних та групових занять
Для центру за кошти меценатів підготували чотири кімнати для індивідуальних та групових занять. Фото: Суспільне Хмельницький

З її слів, до центру звертаються батьки й родичі бійців на передовій. Саме для них, у першу чергу, і створили такий центр — за зразком центрів травми в Ізраїлі, який постійно й роками обстрілюють, каже директор фонду "Хесед-Бешт" Ігор Ратушний.

"З громади 138 осіб перебувають на передовій і їхні батьки теж постійно нервували, постійно хвилювалися і ми відчули, що такий центр травми треба робити в нас, це кризовий центр психологічної допомоги", — каже Ігор Ратушний.

З його слів, центр працює на території чотирьох областей. Крім Хмельницької, це Дніпропетровська, Львівська, Запорізька та Полтавська області. З ними психологи працюють онлайн.

Директор фонду каже: для центру за кошти меценатів підготували чотири кімнати для індивідуальних та групових занять.

Читайте також

  • На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
  • У Хмельницькому встановлюють вікна після ракетних ударів
  • Давній техніці вишивки навчали у Хмельницькому
  • "Крила янгола" у сітках. Як жителі Хмельниччини допомагають ЗСУ
  • Проскурів у листівках. У Хмельницькому експонуються листівки старого міста
  • У Хмельницькому університеті третього віку з'явився новий факультет

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок