На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців

На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців

На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
Фото: Суспільне Хмельницький

Гуртожиток для вимушених переселенців облаштовують у Солобковецькій громаді. Ремонт роблять у приміщенні колишньої поліклініки, тут встановили нові вікна та двері.

Коли зможуть заїхати сім’ї переселенців та на якому етапі ремонтні роботи, розповів сільський голова Сергій Когут.

Три місяці сім’я Дарії Біловіцької живе на Хмельниччині. Жінка розповідає, до цього часу була із дітьми в окупації росіян майже дев`ять місяців. За її словами, у листопаді село звільнили. Жінка та четверо дітей переїхали із Херсонської області через обстріли російських військових.

"Через дітей, бо знали, що сидіти й чекати, що буде далі – немає сенсу. Сидиш і думаєш, зараз як прилетить десь поряд", — розповідає Дарія Біловіцька.

Сім’ю з Херсонщини розмістили безкоштовно в одній із кімнат колишньої поліклініки
Сім’ю з Херсонщини розмістили безкоштовно в одній із кімнат колишньої поліклініки. Фото: Суспільне Хмельницький

Під час переїзду жінка звернулася до волонтерів, так і знайшла житло.

"Ми приїхали на вокзал, вони запитали, а я сказала, що куди поселять, туди (ред. поїдемо). Вони нас в Солобківці відправили. Кімната є, туалет, душова і побутова кімната, де машинка (ред. пральна) і кухня", — розповідає вимушена переселенка.

Сім’ю Дарії розмістили безкоштовно в одній із кімнат на другому поверсі колишньої поліклініки, розповідає Солобковецький сільський голова Сергій Когут. За його словами, в іншій частині цього приміщення зараз роблять ремонт тут також планують поселити сім’ї вимушених переселенців.

У приміщенні колишньої поліклініки зараз роблять ремонт для поселення вимушених переселенців
У приміщенні колишньої поліклініки зараз роблять ремонт для поселення вимушених переселенців. Фото: Суспільне Хмельницький

"Будемо надавати перевагу сім’ям з дітьми. Гуртожиток буде складатися з двох санвузлів з дешевими й встановленими пральними машинами, буде загальна їдальня з кухнею", — каже Сергій Когут.

Для сімей вимушених переселенців облаштовують сім житлових кімнат, розповідає Сергій Когут. За його словами, тут вже зокрема замінили дерев’яні вікна на пластикові, встановили нову проводку та зробили стелю.

"Ще плануємо зробити підлогу – покрити лінолеумом і пофарбувати. На цей час використано кошти громади й освітньої субвенції загальною сумою мільйон сімсот тисяч гривень і ще планується 260 тисяч гривень. Це буде на облаштування підлог і стель, ну і фарбування", — каже сільський голова.

Ремонт гуртожитку планують завершити до кінця березня
Ремонт гуртожитку планують завершити до кінця березня. Фото: Суспільне Хмельницький

Сергій Когут розповідає, зараз у громаді 135 внутрішньо переміщених осіб проживають безкоштовно, зокрема, у приватних будинках. Кількість місць для розміщення людей, які втікають від війни, громада подає щоденно, розповідає виконуюча обов’язки директора Центру надання соціальних послуг Ольга Войцехівська.

"В місцях компактного проживання, тобто це комунальні заклади й приватний сектор. Якщо власник готовий прийняти у себе внутрішньо переміщених осіб, ми подаємо. На сьогодні у нас є одне вільне домогосподарство", — каже Ольга Войцехівська.

За словами Сергія Когута, ремонт гуртожитку планують завершити до кінця березня. У квітні тут зможуть розмістити сім’ї вимушених переселенців, які потребують житла.

Читайте також

  • У Хмельницькому встановлюють вікна після ракетних ударів
  • Давній техніці вишивки навчали у Хмельницькому
  • "Крила янгола" у сітках. Як жителі Хмельниччини допомагають ЗСУ
  • Проскурів у листівках. У Хмельницькому експонуються листівки старого міста
  • У Хмельницькому університеті третього віку з'явився новий факультет

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок