Сто сортів квітів: у Хмельницькому відкрилась виставка фіалок

Сто сортів квітів: у Хмельницькому відкрилась виставка фіалок

Сто сортів квітів: у Хмельницькому відкрилась виставка фіалок
. Фото: Суспільне Хмельницький

Сьогодні, третього березня, у Хмельницькому відкрилась одноденна виставка сортових фіалок. Сто сортів квітів представили колекціонерки Ольга Канюка та Наталія Петрович. Виставка пройшла в обласній бібліотеці для юнацтва.

Подробиці — у матеріалі Суспільного Хмельницький.

У третій день весни у залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва представили колекцію сортових фіалок хмельничанок Ольги Канюки та Наталії Петрович. Квіткарки кажуть, виставка це можливість не тільки представити свою колекцію, а й додати позитиву у період війни.

"Попри важкий час для нашої країни, ми вирішили зробити виставку сортових фіалок, подарувати позитивні емоції, гарний настрій жителям та гостям нашого міста", — сказала колекціонерка Ольга Канюка.

У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок.
У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок. Фото: Суспільне Хмельницький

Колекціонерка фіалок Наталія Петрович говорить: "Ми сьогодні вирішили зробити маленьке свято. Хочеться подарувати трохи радості людям. Людей цікавлять гарні фіалки. Кожен вибирає, те, що йому до душі".

Відвідувачка виставки Катерина каже, прийшла подивитися на нові сорти квітів, та поповнити власну колекцію.

"Я бачу неймовірну красу, якою я захоплююсь понад два роки. Я також розвиваю свою колекцію. Дуже рада, що є виставка і можна подивитися на різні фіалочки. Знайшла, те що до вподоби й буду розмножувати. Взяла два листочки "Анічку" і "Оптімару", — розповіла Катерина.

У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок.
У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок. Фото: Суспільне Хмельницький

Руслана з Волочиська, каже, що дізналась про виставку із соціальних мереж, приїхала за пістрявими фіалками.

"Я в фейсбуці прочитала. Прийшла сюди з однією метою: я хотіла пістрявих фіалок, я їх отримала. Я люблю їх садити, кожного разу прихожу, дивлюся на них, що виросло, що там підросло. Мені цікаво просто. Побачила сьогодні багато нового, багато гарних сортів", — говорить Руслана.

Квіткарки представили на виставці близько ста сортів фіалок з власних колекцій. Ольга розповіла: "В мене в більшості новинки — рідкісні сорти, химери. В моїй колекції більше тисячі сортів фіалок, але рослин приблизно до п’яти тисяч. В мене дуже багато новинок з США. Людей зацікавлює різні форми, до прикладу форма квітки — оса. Вона не звичайна, в магазинах їх таких не купиш. Так само цікавить різноколірне листя, форма листів також є різна".

У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок.
У Хмельницькому відкрилась виставка фіалок. Фото: Суспільне Хмельницький

Відвідувачка виставки Людмила, говорить, що сподівалася побачити більшу колекцію квітів, але разом з тим радіє новинкам, які поповнять її домашню колекцію

"Дуже радію, зараз біжу додому й буду садити. Дуже довго чекала виставки фіалок, тому що давно не було вже. Взагалі дуже люблю фіалки. В інтернеті замовляю. Сортів трішки маю вдома", — розповіла відвідувачка виставки Людмила.

І для Ольги, і для Наталії колекціонування фіалок почалось випадково і триває вже шість років. Наталя каже, фіалка — ніжна рослина, яка має велику силу.

"От фіалка вона, іноді забуваєш до неї глянути, але вона все одно витримує, як ми — люди. Зовні здаємося тендітними, а в середині маємо силу. Фіалка така сама. Вона має сили. Вона, навіть з маленького листочка народить дитинку, яка буде все одно квітнути. Для мене — це диво", — сказала Наталія Петрович.

На виставці колекціонерки також давали поради відвідувачам щодо видів, вирощування та догляду за фіалками.

Авторка: Наталія Паляниця.

Читайте також

  • У Хмельницькому відкрили центр травми
  • На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
  • "Крила янгола" у сітках. Як жителі Хмельниччини допомагають ЗСУ
  • У Хмельницькому університеті третього віку з'явився новий факультет

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок