Через відкриті військовими РФ шлюзи на Каховській ГЕС у людей в колодязях пропала вода

Через відкриті військовими РФ шлюзи на Каховській ГЕС у людей в колодязях пропала вода

Через відкриті військовими РФ шлюзи на Каховській ГЕС у людей в колодязях пропала вода
. Каховська ГЕС до підриву росіянами 6 червня 2023 року. Фото: Генштаб ЗСУ

Російські військові додатково відкрили шлюзи біля машинної зали Каховської ГЕС. Через це у місцевих жителів подекуди відсутня вода в колодязях.

Про це в ефірі телемарафону Суспільне. Спротив повідомив міський голова Каховки Володимир Коваленко.

За його словами, на гідроелектростанції зруйнована шлюзова камера та засипана 1000 тоннами щебінки.

"Російські військові намагалися зробити проїзд з лівого на правий берег. Щоб не допустити моментального форсування, зірвали два проїжджих прольоти з правого берега. Під час зриву дорожнього полотна було ушкоджена декілька секцій Шандорів. І вода почала зливатися значно вищим об‘ємом вниз у Дніпро з висоти 16 метрів 40 см. Такий робочий рівень у водосховищі під час його постійного використання", — сказав Коваленко.

Також Каховський міський голова говорить, що сьогодні ближче до машинної зали, додатково та на повну потужність відкриті додаткові Шандори. Через це йде значно більший скид води із водосховища в Дніпро.

"Нижня частина Дніпра це підтоплення, а верхня частина, як оцінюють місцеві жителі — висота падіння води досягає до двох метрів. Сьогодні вже не у всіх людей є вода в колодязі, бо рівень ґрунтових вод значно впав. Є проблеми значно далі до Запорізької області. В заводях і балках, куди заходила риба, води майже немає. Є екологічна небезпека гибелі рибних запасів", — розповів Володимир Коваленко.

Що відомо

  • Шандори — це технічні споруди, які відкриваються під час весняної повені, коли надмірно води у водосховищі. Їх відкривали, щоб скидати воду.
  • 11 листопада 2022 року російські військові підірвали дорогу над дамбою Каховської ГЕС. Вибух не пошкодив шлюзи, лише автошлях. Як виявилось, російські війська навмисно відкрили додаткові шлюзи.
  • Внаслідок обстрілів військових РФ у нижній ділянці біля шлюзу Каховської ГЕС масово загинула риба. Прокуратура відкрила кримінальне провадження.
  • Станом на вересень Каховська гідроелектростанція працювала в енергосистемі, видаючи від 40 до 110 Мвт/год потужності плаваючим графіком на підстанцію "Новокаховська". На станції працюють чотири агрегати з шести: один – на реконструкції, другий – на капітальному ремонті.
  • "Укргідроенерго" оцінює збитки, завдані російськими військовими гідротехнічній споруді Каховської ГЕС. Компанія збирає документи для подачі позову на Росію до Європейського суду з прав людини.
  • Каховська ГЕС, яку в перші дні вторгнення захопили російські військові, перебуває в управлінні Укргідроенерго.
  • На захопленій російськими військовими Каховській греблі скидають великі об’єми води, яка затоплює Нову Каховку. Під загрозою – навколишні села і Херсон.

Читайте також

На Херсонщині в дніпровських плавнях рівень води впав майже на два метри: чим це загрожує

355 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок