Захоплення та пошкодження Каховської ГЕС: компанія "Укргідроенерго" подаватиме позов на Росію

Захоплення та пошкодження Каховської ГЕС: компанія "Укргідроенерго" подаватиме позов на Росію

Захоплення та пошкодження Каховської ГЕС: компанія "Укргідроенерго" подаватиме позов на Росію
Каховська ГЕС до підриву росіянами 6 червня 2023 року. Фото: Генштаб ЗСУ

Нині компанія оцінює збитки, завдані російськими військовими гідротехнічній споруді Каховської ГЕС. "Укргідроенерго" збирає документи для подачі позову на Росію до Європейського суду з прав людини.

Про це заявив генеральний директор компанії Ігор Сирота в інтерв’ю Forbes.

"Зараз станція працює трьома агрегатами з 6 – це 30-40% потужності. Вона працює рівним графіком тільки в денні часи: з 8.00 до 22.00. Станція не бере участі у балансуванні системи. Також ми не можемо доставляти туди запчастини, щоб проводити ремонти та підготовку до осінньо-зимового періоду", - йдеться в інтерв'ю.

Також Ігор Сирота сказав, що станція може працювати достатньо довго, якщо не буде зовнішнього втручання в її діяльність. Не буде обстрілів ліній електропередач, підстанцій, нищення обладнання.

За його словами, якщо Каховська ГЕС перестане функціонувати, то катастрофи не станеться. Вода йтиме через водозливну греблю, тому не буде ні прориву дамби, ні обміління.

Що відомо:

  • Каховська ГЕС, яку в перші дні вторгнення захопили російські військові, перебуває в управлінні Укргідроенерго.
  • На захопленій російськими військовими Каховській греблі скидають великі об’єми води, яка затоплює Нову Каховку. Під загрозою – навколишні села і Херсон.
  • 24 лютого Каховська ГЕС та головна споруда Північнокримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, захопили російські війська, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму.
  • Вода з Північнокримського каналу забезпечувала 80% потреб півострова Крим у прісній воді. Після окупації Криму подачу води по каналу припинили.
  • Окупація Каховської ГЕС загрожує підтопленням населеним пунктам, російські військові не дають ремонтувати гідроагрегати.

Читайте також:

  • 175 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок