Пусті вулиці, поодинокі білборди та голосування на ринках: херсонці розповіли як проходить псевдореферендум

Пусті вулиці, поодинокі білборди та голосування на ринках: херсонці розповіли як проходить псевдореферендум

Пусті вулиці, поодинокі білборди та голосування на ринках: херсонці розповіли як проходить псевдореферендум
. "Виїзна дільниця" псевдореферендуму на ринку Херсона, 23 вересня 2022 р. Фото: скрін відео росЗМІ.

Окупаційна влада Херсонщини зранку 23 вересня розпочала проведення так званого "референдуму". Триватиме він до 27 вересня включно. В цей же день чи наступного мають намір оголосити результати, хоча вони вже відомі, кажуть жителі Херсона та області з якими поспілкувалось Суспільне.

"Єдине, що говорить про референдум у Херсоні це поодинокі білборди, які з'явилися кілька днів тому. Більше не було жодної публічної інформації. Про референдум люди дізналися з телеграм-каналів. Як він проходить — ніхто не знає", — розповіла жителька Херсона Тамара.

Жінка каже, що на фоні практично порожніх вулиць, дуже малої кількості автівок, що стало звичним для Херсона, стало більше поліцейських машин. Ще одна херсонка Світлана, говорить, що також дізналась про так званий "референдум" із соцмереж.

"Взагалі не зрозуміло для чого вони його проводять, дані збирати почали, ще як тільки окупували місто. Придумували всякі способи — пенсії, соцвиплати і таке інше. Чула зараз ходитимуть дворами і заставлятимуть голосувати. Я вирішила нікому двері не відчиняти", - розповіла Світлана.

Аналогічна ситуація і в територіальних громадах області. Ніхто не проводив особливої агітації, виманювали дані виплатами. Сьогодні населеними пунктами їздять так звані "члени комісії" з озброєними військовими РФ і пропонують проголосувати, розповів Суспільному Скадовський міський голова Олександр Яковлєв.

"У Скадовську, всіх, хто працює в так званих комунальних підприємствах та установах , змушують прийти на дільниці і проголосувати. А решта людей, не прийдуть. Але незалежно від того прийдуть чи не прийдуть, окупанти їздять по місту, селам нашої громади, ходять по дворах і пропонують взяти участь у "референдумі". Зрозуміло, якщо це буде під примусом, зрозуміло, що головне завдання це вижити і треба діяти за ситуацією", — говорить Олександр Яковлєв.

Скрін повідомлення жительки Херсонщини опублікував перший заступник Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. У ньому вона розповіла, що до села Бехтери Скадовського району на легкових автівках заїхали двоє озброєних військових РФ і п’ятеро цивільних. Ходять по домівках і пропонують проголосувати на "референдумі". Більшість жителів – по роботах, вдома залишаються люди старшого віку.

Натомість пропагандистські ЗМІ виставляють фото і відео "масового волевиявлення" на Херсонщині. Так звані виїзні дільниці повідкривали навіть на ринках.

"У Херсоні на ринку в мікрорайоні Таврійський поставили столик і якусь ширмочку, поряд жіночка агітує проголосувати. Людей не багато. Ті, що підходять, думають що щось роздають. Я такого цирку ще в життя не бачила", - розповіла херсонка Тетяна.

"Окупанти отримали команду з Москви провести цей референдум. Вони так само до нього неготові, відсутня підтримка населення і навіть ту мінімальну кількість комісій, а це насправді дуже маленька чисельність. У нас близько 800 виборчих комісій під час виборів, у них менш як 200 - 198, сказали, що нібито вони їх відкривають. Але навіть оці комісії не всі сформовані за нашими даними і не всі будуть працювати. Сьогодні зранку вже інформація, що деякі комісії відкрилися, вони дуже посилено охороняються: близько 15 людей охороняють кожну. Але людей немає. Ніхто не пішов на цей референдум. Така картина практично на всіх "комісіях", по яких є інформація", - розповів Суспільному перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

Що відомо:

  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • На тимчасово окупованих територіях у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях незаконна влада оголосила, що проведе “референдуми” про приєднання до РФ вже цього тижня — 23-27 вересня. Вже відомо, що допомагатиме так званій владі російська ЦВК, а голосування буде “поза виборчими дільницями”.
  • Наприкінці серпня так звана "влада" Херсонщини заявляла, що підготовку до референдуму не згортала, тому що жителі "чекають на інтеграцію області до РФ".
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • Як діяти в ситуації, коли додому прийшли так звані члени "виборчкому" у супроводі озброєних військових, Суспільному розповів політолог Володимир Молчанов.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок