Окупаційна влада вигадує нові способи, щоб примусити херсонців отримувати паспорти громадянина РФ

Окупаційна влада вигадує нові способи, щоб примусити херсонців отримувати паспорти громадянина РФ

Окупаційна влада вигадує нові способи, щоб примусити херсонців отримувати паспорти громадянина РФ
. Фото: УНІАН

Окупаційна влада вигадує нові способи для того, щоб примусити жителів Херсонщини змінити громадянство. Російський паспорт тепер вимагають не тільки при отриманні гуманітарної допомоги.

За словами однієї з херсонок є один з центрів, який знаходиться біля колишнього "Сільпо" на Ушакова. В ньому у суботу жінка бачила черги охочих оформити російський паспорт.

"Черга справді є, вона велика і в основному в цій черзі літні люди, переважно пенсіонери, молодих одна-дві людини. На місцевих жителів тиснуть будь-якими засобами, щоб люди йшли й брали паспорти", - каже херсонка.

Попри заяви окупаційної влади про десятки тисяч охочих отримати російський паспорт, жителі Херсонщини не мають бажання їх брати, говорить заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. Тому цю процедуру максимально спростили.

За словами заступника директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова, зусилля щодо примусової паспортизації збільшилась в усіх сферах діяльності.

"Військові РФ тепер вимагають за кожну адміністративну дію, соціальну чи суспільну показати паспорт. Видача так званих пенсій, перереєстрація бізнесу - інакше погрожують конфіскувати, або як вони кажуть, націоналізувати бізнес. Також це стосується перереєстрації транспортних засобів, автомобілів приватних і тих, що належать до підприємств. Почали погрожувати вчителям і медикам звільненням, якщо вони не отримають російський паспорт", - повідомляє Данилов.

Україна ці так звані "документи" не визнаватиме. Отримання російського паспорта в умовах небезпеки, говорить Юрій Соболевський, не вважається злочином. Але колаборанти, котрі добровільно звертаються за паспортами, мають відповідати згідно з чинним українським законодавством.

Що відомо:

  • 11 липня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощену видачу російського громадянства всім українцям. У МЗС заявили, що ця "паспортизація" українських громадян є "черговим зазіханням на суверенітет та територіальну цілісність України" і не матиме правових наслідків.
  • Президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш в ефірі "Українського радіо" розповів, як свого часу така "паспортизація" змінила життя на територіях "ЛНР" і "ДНР" і що може означати це рішення зараз.
  • У Херсоні 11 червня почали видавати російські паспорти. Першим документ отримав так званий "голова" обласної ВЦА Володимир Сальдо, а з ним ще 23 охочих стати громадянами Росії.
  • Окупанти пропонують гроші, гуманітарну допомогу та обіцяють усілякі вигоди, але охочих отримати російське громадянство на Херсонщині немає.
  • Для роздачі "паспортів" військові РФ захопили українські паспортні центри ДП "Документ".
  • 24 червня окупаційна влада почала примусово видавати документи про громадянство РФ ув’язненим Північної колонії №90.
  • Росіяни провалюють обсяги "паспортизації" і збір особистих даних жителів окупованої Херсонщини, тому вдаються до розширення масштабів підкупу населення.

Читайте також:

  • Примусова паспортизація жителів окупованої Херсонщини пришвидшується — Соболевський
  • На "паспортизацію" жителів Херсона у військових РФ піде не один місяць — радник голови ОВА

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок