Підтвердження даних в електронній системі здоров'я — як та чи треба це до 1 березня зробити жителям Харкова та області?
Розмова Українського Радіо Харкова з головною спеціалісткою обласного департаменту охорони здоров'я Жанною Строгою.
Що таке Електронна система охорони здоров'я та як там оновляться дані?
Кого стосується уточнення даних і чому це потрібно зробити до 1 березня, такі терміни встановлено?
В першу чергу я хочу наголосити, що жодне припинення медичних послуг для пацієнтів з першого березня не відбудеться. По-друге, верифікацію проводять не пацієнти, а верифікацію проводить Національна служба здоров'я і в більшості випадків верифікація буде проходити автоматично і вже проходить.
Електронна система охорони здоров'я — це такий електронний документ, де зберігаються всі медичні картки пацієнтів для зручності як лікарів, так і пацієнтів. Коли людина укладає декларацію з сімейним лікарем або терапевтом, її дані заносяться і таким чином вона може отримати гарантовані державою послуги.
Якщо брати постанову Кабінету Міністрів 15 березня 2024 грудня, там дійсно прописано: Національній службі здоров'я України до 1 березня 2025 року забезпечити здійснення верифікації пацієнтів віком до 18 років.

І до 1 квітня 2025 року Національна служба здоров'я має надати звіт Міністерству фінансів для проведення перевірки і записів щодо кожного пацієнта. Але хочу сказати, що верифікація проходить на постійній основі в електронній системі охорони здоров'я.
Єдине, що з минулого року для верифікації пацієнтів ще проводиться обмін між державним реєстром фізичних осіб платників податків і держреєстром актів цивільного стану громадян.
Чому взагалі потрібна ця верифікація?
Тому що від початку роботи в ЕСОЗЕлектронна система охорони здоровʼя було створено багато дубляжів карток пацієнтів, могли внести некоректно номер документа пацієнта, номер телефону тощо.
І тому було вирішено, щоб актуалізувати і верифікувати всі дані, щоб вони були чіткими і щоб в кожного пацієнта була лише одна картка в цій електронній системі, звірити з реєстром державним реєстром фізичних осіб платників податків.

Тому майже для всіх пацієнтів, які старше 14 років та мають вже присвоєний номер платника податків, інформація в реєстрі в електронній системі охорони здоров'я буде звірена автоматично і декларації пацієнтів приймуть статус, як успішно верифіковані.
Які статуси можуть мати декларації з лікарем?
Статус декларації може бути в трьох варіантів. Може бути верифікація успішною, може бути статус "потребує верифікації", що також не потребує залучення ні лікаря, ні пацієнта, тому що цей статус також звіряється Національною службою здоров'я в автоматичному або в ручному режимі.
Єдине, на що звертають увагу лікарі, це якщо статус пацієнта став як "верифікація неуспішна". Що треба зробити? По-перше, лікар має перевірити всі дані пацієнта, перевірити правильність прізвища і по батькові, правильність номера документа, який внесено до системи.

Якщо поглянути на дашборди Національної Служби Здоров'я, які доступні всім на сайті НСЗУ, то ми можемо побачити, що в електронній системі у нас 1 944 870 декларацій, успішно верифікованих — 1 675 239 у Харківські області.
86,1% пацієнтів у нас верифіковані успішно, коли середній показник по Україні складає 83%.
Якщо дитина відмовилась від кода платника податків і для цього є довідка або позначка у документах пацієнта, то верифікація також буде успішною. У нас багато дубляжів по Харківщині от таких ситуацій.

Якщо сімейний лікар побачить, що людина, що у людини верифікація неуспішна, лікар зв'яжеться із пацієнтом. Це можна в телефонному режимі передати або уточнити дані. На сьогодні ще багато неуспішної верифікації може бути у жінок старше 16 років, бо вони змінюють прізвище після одруження.
Ймовірно, після зміни прізвища або зміни документів, вони не передають ці дані своєму лікарю і продовжують просто отримувати медичні послуги за старими даними, які зберігаються у картці.
Яке значення має декларація з сімейним лікарем
Чому важливо укласти декларацію з сімейним лікарем?
У нас по області 178 закладів охорони здоров'я, і всі вони працюють у межах програми медичної гарантії, підписують договори з Національною службою здоров'я. І всі медичні послуги, які входять у пакет НСЗУ сплачуються лікарні державою, і для пацієнта вони є безплатними.
Для того, щоб отримати ці безкоштовні послуги, має бути якраз оцей запис в електронній системі охорони здоров'я, згідно з яким Національна служба здоров'я може потім сплатити закладу за виконання цієї наданої послуги. Тому всі пацієнти, які хочуть отримувати послуги безкоштовно, мають бути в цій системі.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube