Перейти до основного змісту
Відновлення медзакладів на Харківщині: скільки вже працюють та що буде з підземними лікарнями

Відновлення медзакладів на Харківщині: скільки вже працюють та що буде з підземними лікарнями

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Харківській області через обстріли пошкоджені 433 об'єкти закладів охорони здоров'я. З них нині відновили 106.

Про це в етері Українського Радіо Харкова розповіла заступниця керівника ОВА Олена Логвинова.

За її словами, відновлення медзакладів відбувається за гроші з обласного бюджету та від благодійних організацій. Загалом в області розробили 52 проєкти відбудови медичних установ. Наразі реалізуються 30 з них. Відновлення ще 22 об'єктів запланували на 2025 рік.

Відновлення ключових лікарень

Серед відновлених закладів — Балаклійська лікарня, яка стала важливою підтримкою для Ізюмського району, каже Олена Логвинова.

"В Ізюмі лікарня — кластерна, а Балаклійська є загальною. Проте наразі вона взяла на себе все навантаження", — говорить Логвинова.

З її слів, в Ізюмі триває реконструкція центральної міської лікарні Піщанської Богоматері за підтримки фундації Першої леді Олени Зеленської. Там ремонтують головний корпус, пологове та інфекційні відділення.

Лікарні під землею та проєкт "Ковчег"

Через постійну загрозу обстрілів у регіоні розвивається концепція підземних лікарень. За даними ОВА, у 2024 році за кошти державної субвенції реалізували проєкти підземних лікарень у Золочеві, Близнюках, Змієві, а також у двох лікарнях Харкова — Інституті загальної та невідкладної хірургії й лікарні № 17.

За словами Олени Логвинової, наймасштабнішим проєктом стане підземна лікарня "Ковчег" на базі Харківської обласної клінічної лікарні. Вона матиме два рівні під землею, загальну площу 10 000 м² та зможе приймати понад 2000 пацієнтів. У лікарні передбачені операційні, палати інтенсивної терапії, МРТ, КТ, ангіографи та інше необхідне медичне обладнання.

"Сенс цих укриттів не тільки в тому, щоб були підвальні приміщення або підземні укриття на період воєнного стану, а щоб це було функціонально. Сподіваюсь, у скорому мирному часі це будуть підземні лікарні. У період воєнного стану вони можуть стати нам таким укриттям", — розповіла заступниця керівника Харківської ОВА.

Будівництво "Ковчега" розраховане на три роки, проте у Харківській обласній військовій адміністрації сподіваються, що проєкт здадуть за два роки, каже Олена Логвинова.

Початок робіт запланували на літо 2025 року. Проєкт перебуває під контролем держави, а фінансування відбуватиметься коштом державної субвенції.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок