Хвороба Кернеса: в аеропорт Харкова прибув літак, яким до Німеччини транспортували Навального

Хвороба Кернеса: в аеропорт Харкова прибув літак, яким до Німеччини транспортували Навального

Хвороба Кернеса: в аеропорт Харкова прибув літак, яким до Німеччини транспортували Навального
. Суспільне Харків

Медичний борт, що перевозив російського опозиціонера Олексія Навального з Росії до Німеччини, прибув у харківський аеропорт. Джерела Суспільного в правоохоронних органах повідомили, що цим бортом перевозитимуть Геннадія Кернеса за кордон.

Про прибуття літака Суспільному стало відомо з даних сервісу Flightradar24.

В аеропорт Харкова прибув літак, яким до Німеччини транспортували Навального

О 19:15 у Харків з німецького Нюрнберга прибув літак Bombardier Challenger 604 з бортовим номером D-AFAD, який належить компанії FAI Aviation Group. Ця компанія зокрема займається медичними перевезеннями.

Літак з цим бортовим номером перевозив російського політика після отруєння.

В аеропорт Харкова прибув літак, яким до Німеччини транспортували Навального
Дані з історії польотів літака на Flightradar. Рейсом Омск-Берлін 22 серпня транспортували Навального. Суспільне Харків

За інформацією джерела Суспільного у правоохоронних органах, 16 вересня з харківського аеропорту має відправитися літак з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Як повідомляє кореспондент Суспільного, біля термінала машини швидкої та з автомобілі з номерами "0202", якими користується охорона й оточення міського голови.

В аеропорт Харкова прибув медичний літак, яким транспортували Навального
Суспільне Харків

В аеропорт Харкова прибув медичний літак, яким транспортували Навального
Суспільне Харків

Суспільне намагається отримати офіційне підтвердження даних про транспортування Кернеса на лікування за кордон. Кореспонденти звернулися до речника міськради Юрія Сидоренка. Він прочитав повідомлення у месенджері, але не відповів.

На питання, чи дійсно міський голова Геннадій Кернес покинув територію лікарні, головний лікар 17 лікарні Дмитро Черепов відповів, що "не перебуває на території медзакладу, потрібно уточнити". Згодом слухавки не взяв.

Не зміг надати інформації директор Центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта. Він сказав, що не знає, а уточнити не може, "бо вже пізно".

Що відомо

  • 12 вересня Суспільне повідомляло, що Кернес близько трьох тижнів не з'являвся на публіці. За даними джерел у медичній сфері та правоохоронних органах, міський голова перебуває у лікарні №17, визначеній опорною з COVID. У міськраді цю інформацію не коментували.
  • 14 вересня у міськраді підтвердили, що з 10 вересня Геннадій Кернес перебуває на лікарняному. Однак, чи госпіталізований він та з яким діагнозом, не уточнювали посилаючись на нерозголошення медичної таємниці.
  • 14 вересня низка регіональних Telegram-каналів розповсюдила інформацію, що Геннадій Кернес перебуває в комі. Цю інформацію також повідомило видання "Дзеркало тижня", посилаючись на джерела в Офісі президента та Харківській міськраді. Видання зазначає, що у Кернеса "виявили COVID-19, який протікає у вкрай складній формі".
  • 14 вересня перший заступник мера Харкова спростував інформацію про те, що Кернес в комі. Офіційне спростування опублікувала й пресслужба Харківської міськради. В мерії пов'язали розповсюдження даних про критичний стан мера із загостренням амбіцій "не надто вдалих" політиків".
  • 15 вересня у міськраді підтвердили, що Кернес госпіталізований до 17 лікарні з коронавірусом та двостороннім запаленням легень. Його стан оцінюється як стабільно важкий.

Автори: Тетяна Федоркова, Олександра Новосел, Софія Цвєткова

На початок