Кернес три тижні не з'являється на публіці: в міськраді не відповідають, де мер

Кернес три тижні не з'являється на публіці: в міськраді не відповідають, де мер

Кернес три тижні не з'являється на публіці: в міськраді не відповідають, де мер

Мер Харкова Геннадій Кернес не з'являється на публіці близько трьох тижнів — востаннє він брав участь у публічних заходах у День міста, 23 серпня. За інформацією джерел Суспільного у медичній сфері міста та правоохоронних органах, міський голова перебуває в лікарні №17. З якої причини мер там — невідомо.

Чому міський голова тривалий час не з'являється на публічних заходах, чи пов'язане це з хворобою, госпіталізацією, Суспільне намагалося дізнатися у директора Департаменту інформації та зв'язків з громадськістю міськради Юрія Сидоренка. Протягом двох днів, з 10 вересня, він не відповідав на дзвінки.

На питання у месенджері 11 вересня, чи виконує зараз Кернес обов'язки міського голови або перебуває на лікарняному, речник не відповів, натомість надіслав цитати із законів — про те, що дані про стан людини є інформацією з обмеженим доступом, а медична таємниця включає у себе факт звернення за допомогою, діагноз тощо. Після цього Сидоренко додав, що перебуває у відпустці.

Речниця Кернеса Тетяна Грузинська 11 вересня телефоном пообіцяла спробувати з‘ясувати, чи на лікарняному Кернес, але у подальшому на дзвінки не відповідала, згодом повідомивши, що перебуває у відпустці й не може давати коментарів. Без відповіді у месенджері 12 вересня залишила питання заступниця директора Департаменту інформації та зв'язків з громадськістю Ольга Мірошніченко.

На телефонні дзвінки Суспільного сам Кернес не відповів. У приймальній Харківського міського голови повідомили, що записатися на особистий прийом до мера нині не можна через карантин.

Одне з джерел з медичної сфери також повідомило Суспільному, що у 17-й міській лікарні, визначеній однією з опорних з COVID, на початку вересня готували "палату з особливими умовами" через можливу госпіталізацію Кернеса. Щоб підтвердити це, Суспільне звернулося до директора Департаменту охорони здоров'я міськради Юрія Сороколата.

"У вас є конкретна доказова база?... Кожна людина має право хворіти, і ми не можемо розкривати, може, людина не хоче, щоб про неї говорили, а ми починаємо якісь чутки, все інше. Я відповідальна особа... Ми без згоди того чи іншого пацієнта цього робити не будемо, не маємо права", — сказав Сороколат 10 вересня після передачі апарату ШВЛ від благодійників на території 17 лікарні.

Сороколат також заперечив наявність "особливої палати" у 17-й лікарні.

"У різних палатах — різні умови. Ми ж робили усе на поспіх. Були хороші палати, ми їх так і залишили, не руйнували. Які були палати, покращили їх. Але слово "VIP" тут малоприйнятне і його не правильно використовувати", — сказав він.

"Може, у людей є фотографія, де вони з ним у VIP-палаті?" — перепитав присутній під час розмови керівник 17-ї лікарні Дмитро Черепов, який теж заперечив створення у медзакладі особливих умов.

Вранці 11 вересня біля будівлі 17-ї міської лікарні Суспільне помітило автомобіль Toyota з номерами "0202" — такі ж цифри присутні на номерах кількох машин, якими користуються Геннадій Кернес, його охорона й оточення.

В найближчому оточенні Кернеса виявили COVID — джерела
Автомобіль з номерами "0202" на території лікарні №17 11 вересня. Суспільне Харків

Кернес три тижні не з'являється на публіці, може бути у лікарні — джерела
Авто, якими користується мер Харкова і його охорона. Архівне фото.

Суспільне звернулося до Черепова повторно 12 вересня. На прохання підтвердити або спростувати інформацію, що Геннадій Кернес госпіталізований до 17 міської лікарні, він відповів:

"Усі пояснення щодо публічних осіб такого рівня вам компетентно нададуть у пресслужбі міської ради, а саме Юрій Сергійович Сидоренко. Я лікар і виконую свої обов'язки, допомагаю людям".

Він також зазначив, що 17 лікарня — один із найкращих закладів, "який готовий приймати високопосадовців за потреби".

За регламентом Харківської міськради, в разі неможливості виконання мером своїх повноважень, їх виконує секретар міськради. Перший заступник мера Ігор Терехов та секретар міської ради Олександр Новак відповідати на питання відмовилися, переадресували їх до пресслужби.

Суспільне направило до Харківської міської ради офіційний запит.

Що відомо

  • Новини про публічні заходи за участі Геннадія Кернеса востаннє з'являлися на сайті міськради у День міста 23 серпня. Того дня міський голова брав участь в урочистому прийомі в міськраді, приїздив на Меморіал Слави, брав участь у відкритті фонтану на майдані Свободи, Будинку нерухомості, вручав нагрудні знаки новим почесним громадянам Харкова. 26 серпня в Telegram Кернеса була фотографія зустрічі мера з боксером Олександром Усиком.
  • Водночас на сайті міськради та у соцмережах Кернеса публікуються новини від імені мера — зокрема заклик до харків'ян пройти опитування щодо реформи системи паркування, співчуття у зв'язку зі смертю секретаря Ізюмської міської ради.
  • 11 вересня мало відбутися засідання суду у справі Кернеса в Полтаві, його відклали через карантин. Клопотань з боку захисту Кернеса щодо неможливості присутності у зв'язку із самопочуттям обвинуваченого, за інформацією пресслужби суду, не надходило.
  • 61-річний Геннадій Кернес — один з претендентів на посаду Харківського міського голови на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Влітку 2020 року він заявив, що йде на вибори разом з партією "Блок Кернеса — Успішний Харків". В разі перемоги Кернес втретє буде мером Харкова.

Автори: Софія Цвєткова, Юлія Давидова,

Марина Верещака, Cвітлана Стеценко

На початок