У Кернеса коронавірус і двостороннє запалення легень — офіційно

У Кернеса коронавірус і двостороннє запалення легень — офіційно

У Кернеса коронавірус і двостороннє запалення легень — офіційно
city.kharkov.ua

Харківський міський голова Геннадій Кернес хворіє на коронавірус. Він у стабільно важкому стані.

Про це на брифінгу 15 вересня заявив Юрій Сидоренко, директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю.

"Я був викликаний у 17 лікарню, ми це підтверджуємо, і спілкувався з Геннадієм Адольфовичем, який дуже багато і дуже голосно сміявся з того, що було розповсюджено в Інтернеті. Зустрітися з вами він просив мене особисто, щоб спростувати фейки, які вчора ввечері й вночі почали тиражуватися. Він все читає, все бачить, все це в нього викликає саркастичну посмішку. Він просив передати, що він підтверджує коронавірус і викликане ним двостороннє запалення легенів. Ні про яку кому, ні про який набряк мозку, інші фейки, які можуть виникнути у хворій, політично збоченій голові не йдеться", — сказав Сидоренко.

Суспільне транслювало брифінг з міськради наживо.

"Питання про лікування за кордоном, транспортування не розглядалося... Лікарі кажуть, що немає необхідності", — сказав Сидоренко.

На питання про стан Кернеса, Сидоренко відповів: "Стабільно важкий. Оскільки COVID це стан здоров'я, цей стан здоров'я характеризується як стабільно важкий".

За словами речника міськради, мер не під'єднаний до апарату штучної вентиляції легень й перебуває у свідомості.

Термінів щодо одужання, за словами Сидоренка, лікарі не дають.

Що відомо

  • 12 вересня Суспільне повідомляло, що Кернес близько трьох тижнів не з'являвся на публіці. За даними джерел у медичній сфері та правоохоронних органах, міський голова перебуває у лікарні №17, визначеній опорною з COVID. У міськраді цю інформацію не коментували.
  • 14 вересня у міськраді підтвердили, що з 10 вересня Геннадій Кернес перебуває на лікарняному. Однак, чи госпіталізований він та з яким діагнозом, не уточнюють, посилаючись на нерозголошення медичної таємниці.
  • 14 вересня низка регіональних Telegram-каналів розповсюдила інформацію, що Геннадій Кернес перебуває в комі. Цю інформацію також повідомило видання "Дзеркало тижня", посилаючись на джерела в Офісі президента та Харківській міськраді. Видання зазначає, що у Кернеса "виявили COVID-19, який протікає у вкрай складній формі".
  • 14 вересня перший заступник мера Харкова спростував інформацію про те, що Кернес в комі. Офіційне спростування опублікувала й пресслужба Харківської міськради. В мерії пов'язали розповсюдження даних про критичний стан мера із загостренням амбіцій "не надто вдалих" політиків".
На початок