За крок до мерства: Терехова звільнили з посади секретаря Харківської міськради

За крок до мерства: Терехова звільнили з посади секретаря Харківської міськради

За крок до мерства: Терехова звільнили з посади секретаря Харківської міськради
. Суспільне Харків

Ігор Терехов достроково припинив повноваження секретаря Харківської міської ради.

Відповідне рішення таємним голосуванням на позачерговій сесії 11 листопада підтримали 63 депутати, проти виступили троє, двоє утрималися, повідомляє кореспондент Суспільного.

Сам Терехов не брав участі у голосуванні через конфлікт інтересів. Не брала участі у голосуванні за спільною позицією фракція "Блок Світличної "Разом!". Депутати цієї фракції Ігор Черняк та Дмитро Булах на сесії, звертаючись до Терехова, сказали про виявлені під час підрахунку можливі фальсифікації виборів.

"Наша фракція не брала участі у цьому голосуванні. Не ми Ігоря Олександровича призначали, не нам його звільняти. Друга обставина: Ігор Олександрович сказав, що власноручно написав заяву про дострокове припинення повноважень, тут ми обійшлися від цифрових електронних підписів, це добре. 10 днів тому я сходив на вибори, проголосував, але тепер не знаю, чи коректно голос порахували. Це не правова площина, але легітимність влади має бути поза всяким сумнівом", — сказав Черняк.

За інтереси виборців вступився також Дмитро Булах.

"Є сьогодні рішення судів, не обвинувачуйте, ви ж хочете юридично це", — відповів Терехов.

Про факти можливої підробки протоколів голосів на сесії також сказав депутат від фракції "ОПЗЖ" і адвокат кандидата Михайла Добкіна Анатолій Родзинський. Терехов відповів йому: "Ваш поїзд пішов, ви вже все програли. Але це початок. Вашого кінця".

11 листопада сесія продовжиться, повідомив Терехов. Її вестиме голова Харківської міської ТВК Олена Матвієнко.

Терехов складає повноваження секретаря, щоб Харківська міська виборча комісія зареєструвала його міським головою. На розгляд документів визнаного обраним кандидата у комісії є п'ять днів, пояснювали Суспільному у міській ТВК, після чого міському голові вручається посвідчення.

Ігор Терехов працює у Харківській міськраді з квітня 2010 року, спочатку — на посаді заступника міського голови, потім з вересня 2015 року — першого заступника мера. Посаду секретаря міськради він обійняв 9 грудня 2020 року — після подання Геннадія Кернеса, яке надійшло в електронному вигляді, коли міський голова був у берлінській клініці "Шаріте".

Що відомо

На початок