Вибори мера Харкова: Терехов позивається до Харківської міської ТВК

Вибори мера Харкова: Терехов позивається до Харківської міської ТВК

Доповнено
Вибори мера Харкова: Терехов позивається до Харківської міської ТВК
. Суспільне Харків

Ігор Терехов, якого Харківська міська територіальна виборча комісія визнала обраним міським головою, просить визнати протиправною постанову Харківської ТВК, ухвалену за скаргами "Опори". На думку позивача, ТВК розглянула скарги громадської організації в порушення строків.

Позов Терехова близько 17:30 почав розглядати Харківський окружний адміністративний суд, повідомляє кореспондент Суспільного. Третьою стороною у справі виступає громадська організація "Громадянська мережа "Опора".

Суть позову полягає у тому, що, на думку позивача, Харківська міська територіальна виборча комісія взагалі не повинна була розглядати скарги "Опори" про перерахунок голосів через порушення строків — їх подали після того, як оголосили результати виборів.

"У нас одна вимога — дотримання строків, встановлених Виборчих кодексом. Ми вважаємо, що прийняття оскаржуваної постанови суперечить прямій забороні Виборчого кодексу щодо строків розгляду скарг... В даному випадку ці строки не дотримані скаржником, а відповідач не перевірив цей факт і розглянув скаргу по суті, а мав залишити без розгляду", — розповів Суспільному довірена особа Терехова Юрій Бабич.

Терехов позивається до Харківської міської ТВК
Суспільне Харків

Вибори мера Харкова: Терехов позивається до Харківської міської ТВК
Представник позивача Юрій Бабич (ліворуч) та представники "Опори" (праворуч). Суспільне Харків

За словами Бабич, будь-яка скарга "має бути подана до міської ТВК до моменту, коли районні комісії прибули до неї і подали всі свої документи".

"Дев'ять районних виборчих у місті комісій подали всі свої документи 1 листопада, а скаржник звернувся зі скаргою лише 2 листопада. Виборчий кодекс каже, що такі скарги мають бути залишені без розгляду по суті", — сказав представник позивача.

На питання, навіщо Терехов позивається зараз, його представник відповів: "Оскільки в тій частині, в якій скарга була задоволена, були взяті до відома якісь незрозумілі цифри, які не збігаються нібито із підсумковими протоколами. Це питання іміджу. Питання Ігоря Олександровича перед своїми виборцями, які віддали свої голоси за нього, а зараз ці голоси хочуть забрати".

Відповідаючи на слова позивача щодо строків подання скарг, представник "Опори" Павло Романюк сказав суду: "Цього зробити просто було неможливо — і не тому, що ми не встигли... Ми виявили розбіжність вже після отримання протоколу про встановлення підсумків, бо інакше б документів не було! І тому ми звернулися відразу до органів Національної поліції про відкриття відповідного кримінального провадження".

Відповідача у справі на засіданні немає — Харківська міська виборча комісія надіслала до суду письмові заперечення.

Що відомо

  • 31 жовтня 2021 року у Харкові відбулися позачергові вибори Харківського міського голови, призначені у зв'язку зі смертю Геннадія Кернеса.
  • На виборах 31 жовтня у Харкові проголосували 28,29% виборців.
  • У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства.
  • 1 листопада спостерігачі "Опори" повідомили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова по одній з дільниць Основ'янської ТВК. Можливу підробку голосів виявили під час звірки протоколів ДВК та районної ТВК. Того ж дня "Опора" повідомила про аналогічні випадки у Новобаварському районі. І звернулася до поліції із заявою про злочин.
  • Одночасно з повідомленнями від "Опори" Харківська міська територіальна виборча комісія 1 листопада провела засідання, на якому оголосила результати позачергових виборів.
  • 2 листопада координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко звернувся зі скаргами до Харківської міської територіальної виборчої комісії на дві територіальні виборчі комісії — Новобаварську та Основ'янську.
  • 3 листопада координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко повідомив, що всього є підозри про фальшування даних протоколів 40 виборчих дільниць (загальна розбіжність — голосів 715) в Холодногірському, Новобаварському та Основ'янському районах.
  • 4 листопада Харківська міська виборча комісія розглянула скарги "Опори" щодо можливих фальсифікацій протоколів в Новобаварському та Основ'янському районах. Інформацію спостерігачів взяли до уваги, але відмовили у перерахунку голосів.
  • Центральна виборча комісія України звернулася до Харківської міської територіальної виборчої комісії за поясненнями щодо можливого "перетікання" голосів на користь кандидата Ігоря Терехова.
  • Комітет виборців України закликав перерахувати голоси на виборах мера Харкова.
На початок