"Ми теж вражені": ЦВК звернулася за поясненнями до Харківської ТВК

"Ми теж вражені": ЦВК звернулася за поясненнями до Харківської ТВК

"Ми теж вражені": ЦВК звернулася за поясненнями до Харківської ТВК
Суспільне Харків

Центральна виборча комісія України звернулася до Харківської міської територіальної виборчої комісії за поясненнями щодо можливого "перетікання" голосів на користь кандидата Ігоря Терехова, яке виявили спостерігачі "Опори" на позачергових виборах мера Харкова.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" 4 листопада сказала членкиня ЦВК Ірина Єфремова.

За її словами, ЦВК отримала повідомлення-заяву від громадської організації "Громадянська мережа "Опора". Спостерігачі просять перевірити інформацію про можливі фальсифікації та вжити передбачених законом заходів.

"А також ["Опора" просить] вжити заходів щодо забезпечення при проведенні майбутніх місцевих виборів функціонування електронної системи документообігу — для того, щоб протоколи одразу надходили до територіальної комісії і не було проміжку, коли вони перевозяться, щоб прибрати людський фактор і неможливо було підробити протоколи", — сказала Єфремова.

4-5 листопада ЦВК очікує відповіді від Харківської міської ТВК з приводу ситуації, на яку вказує "Опора".

"Ми витребували пояснення від міської територіальної виборчої комісії, чекаємо їх, ЦВК буде звертатися до правоохоронних органів, щоб правоохоронні органи розібрали цю ситуацію", — сказала членкиня ЦВК.

"Йдуть розбіжності між ДВК і районною комісією. В ДВК ідуть одні відомості в протоколі, а в районній інші. Але районна комісія прийняла те, що їм привезли. Тоді виникає питання: де ж не спрацювало, де з'явився цей протокол, копія протоколу, до речі, які є у "Опори". Я вважаю, що це повинна розслідувати правоохоронна система", — сказала Єфремова.

На її думку, виявлені "Опорою" порушення не вплинуть на результат: "Ми говоримо про 50% і один голос (для перемоги у першому турі — ред.), на сьогоднішній день відрив — 0,66%, 1900 голосів, навіть якщо вони перерахують, це ніяк не вплине на результат виборів" .

"Результати виборів територіальна виборча комісія оголосила, протокол прочитала і нам відомості надіслала, тепер далі хід — повинна відбутися сесія міської ради, де будуть оголошені результати виборів. Я думаю, якщо територіальна міська комісія працює з розумом, то вони почекають, поки закінчаться всілякі судові тяжби, а це п'ять днів на розгляд, їх до речі більше ніж 132, є перші рішення судів, де суди відмовляють у розгляді цих позовів", — сказала Єфремова.

"Ми теж вражені тим, що виявила "Опора". І ЦВК завжди виступає за чесні і прозорі вибори. І неприємна нам ця ситуація, безумовно. Але будемо чекати рішення суду, будемо чекати пояснення ТВК. А на сайті ЦВК результати і протокол ТВК є", — підсумувала членкиня ЦВК.

Що відомо

  • У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства, серед яких — контрольоване голосування та перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів.
  • В "Опорі" заявили про фальсифікацію підрахунку голосів на користь Терехова.
  • Після оголошення результатів позачергових виборів мера Харкова кандидати та партії виказали свою позицію щодо можливих фальсифікацій на користь Ігоря Терехова.
  • Координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко звернувся зі скаргами до Харківської міської територіальної виборчої комісії на дві територіальні виборчі комісії — Новобаварську та Основ'янську.
  • 3 листопада координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко повідомив Суспільному, що всього є підозри про фальшування даних протоколів 40 виборчих дільниць (загальна розбіжність — голосів 715) в Холодногірському, Новобаварському та Основ'янському районах.
  • У Харківському окружному адміністративному суді розглядають позови кандидата Михайла Добкіна, який просить зобов'язати територіальні виборчі комісії провести повторний перерахунок голосів на 132 окремих виборчих дільницях. На ранок 4 листопада суд відхилив близько шести позовів.
  • Громадська організація "Комітет виборців України" вважає, що неточності у протоколах з окремих дільниць під час виборів мера Харкова можуть свідчити про спроби фальсифікації, та закликає перерахувати голоси.
На початок