Комітет виборців України закликає перерахувати голоси на виборах мера Харкова

Комітет виборців України закликає перерахувати голоси на виборах мера Харкова

Комітет виборців України закликає перерахувати голоси на виборах мера Харкова
Суспільне Харків

Громадська організація "Комітет виборців України" вважає, що неточності у протоколах з окремих дільниць під час виборів мера Харкова можуть свідчити про спроби фальсифікації, та закликає перерахувати голоси.

В організації вважають, що ситуація з протоколами має "отримати невідкладну реакцію правоохоронних органів".

"КВУ закликає територіальну виборчу комісію м. Харкова не перешкоджати встановленню фактів ймовірних порушень під час виборів та організувати прозорий процес встановлення результатів виборів (в тому числі щодо організації повторного підрахунку голосів на проблемних виборчих дільницях)", — також йдеться у зверненні Комітету виборців України у Facebook.

КВУ розмістив публічну заяву, але офіційно звертатися до правоохоронних органів не планує, сказав Суспільному генеральний директор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель.

"У день виборів у нас працювали спостерігачі КВУ як мобільні групи, тому ми маємо низку фактів про порушення законодавства, але сам день голосування відбувся без системних порушень. Наші спостерігачі не проводили паралельного підрахунку голосів, тому ми не маємо доказової бази у вигляді копій протоколів, але ми у своїй заяві наголошували, що кілька громадських організацій, які проводили такі програми, публічно оприлюднили доказову базу у вигляді копій протоколів, і там ідеться не просто про розбіжності у кілька голосів, йдеться про сотні голосів", — сказав Кошель.

"Тому зі свого боку ми вказуємо, що такі матеріали можуть бути схемою по фальсифікації виборів, і ми звертаємося до МВС з вимогою відреагувати на кожен факт. З офіційними запитами ми звертатися до МВС не можемо, бо не маємо доказової бази", — додав він.

Що відомо

  • У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства, серед яких — контрольоване голосування та перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів.
  • В "Опорі" заявили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова.
  • Після оголошення результатів позачергових виборів мера Харкова кандидати та партії виказали свою позицію щодо можливих фальсифікацій на користь Ігоря Терехова.
  • Координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко звернувся зі скаргами до Харківської міської територіальної виборчої комісії на дві територіальні виборчі комісії — Новобаварську та Основ'янську.
  • 3 листопада координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко повідомив Суспільному, що всього є підозри про фальшування даних протоколів 40 виборчих дільниць (загальна розбіжність — голосів 715) в Холодногірському, Новобаварському та Основ'янському районах.
  • У Харківському окружному адміністративному суді розглядають позови кандидата Михайла Добкіна, який просить зобов'язати територіальні виборчі комісії провести повторний перерахунок голосів на 132 окремих виборчих дільницях. На ранок 4 листопада суд відхилив близько шести позовів.
  • Центральна виборча комісія України звернулася до Харківської міської територіальної виборчої комісії за поясненнями щодо можливого "перетікання" голосів на користь кандидата Ігоря Терехова.

Вибір редакції

На початок