"Я йду в суд": Добкін відреагував на оголошені ТВК результати виборів мера Харкова

"Я йду в суд": Добкін відреагував на оголошені ТВК результати виборів мера Харкова

"Я йду в суд": Добкін відреагував на оголошені ТВК результати виборів мера Харкова
.

Кандидат у мери Харкова Михайло Добкін обіцяє судитися після оголошення підсумків виборів у Харкові.

Про це він написав ввечері 1 листопада у своєму Telegram-каналі.

"Я йду до суду. Тут справа не у "Добкіні з його амбіціями". У нас, у всіх харків'ян, при Терехові вже вдруге нахабно вкрали право обирати собі мера міста! Обирати собі мера, якого ми хочемо. І тут вже справа принципу", — написав Добкін.

Він закликав усіх кандидатів на посаду мера, незалежно від політичних поглядів, "не залишатися осторонь".

"Закликаю всеукраїнські громадські організації, що спеціалізуються на темі виборчого процесу, уважно стежити за судовим протистоянням", — додав він.

Після оголошення результатів Суспільне намагалося зв'язатися з Ігорем Тереховим, його телефон не відповідає. Реакції на оголошення офіційних результатів, а також на заяви "Опори" про можливі фальсифікації на низці виборчих дільниць від в. о. мера не було. На сайті міськради є тільки повідомлення про "перемогу Терехова у першому турі".

Що відомо

  • 31 жовтня 2021 року у Харкові відбулися позачергові вибори Харківського міського голови, призначені у зв'язку зі смертю Геннадія Кернеса.
  • На виборах 31 жовтня у Харкові проголосували 28,29% виборців — менше, ніж на місцевих виборах 2020 року, а також на мерських виборах у 2010 та 2015 рр.
  • За екзитполом, виконаним на замовлення Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України", на виборах 31 жовтня у Харкові 53,8% голосів набирає кандидат Ігор Терехов. Якщо кандидат набирає понад 50% голосів, другого туру виборів не буде.
  • Найближчий суперник Терехова — кандидат у мери Харкова Михайло Добкін не вірить в оприлюднені екзитполи та чекає на другий тур.
  • Результати голосування, згідно з календарним планом ЦВК, мають встановити до 12 листопада включно.
  • За паралельним підрахунком "Опори" з 220 дільниць у Терехова — 50,06% голосів.
  • 1 листопада спостерігачі "Опори" повідомили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова в Основ'янському районі. Кандидат у мери Костянтин Немічев наполягав на перерахунку голосів.
  • 1 листопада "Опора" повідомила про можливі факти фальсифікацій ще на дев'яти виборчих комісіях. Громадська організація звернулася до поліці.
  • Попри оприлюднені "Опорою" факти, увечері 1 листопада Харківська міська ТВК оголосила результати виборів мера, згідно з якими Ігор Терехов переміг у першому турі з результатом 50,66%.

На початок